Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom kimondani az...

Miért nem tudom kimondani az "R" betűt?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és a gimnáziumban már elég ciki, hogyha beszélgetünk akkor én csak "hörgök" az R betű helyett. 6-13éves koromig jártam logopédushoz, azt mondta, hogy erről ennyit, nem lehet segíteni.

Lehet valami megoldás vagy ezzel együtt kell élnem?

Mi lehet az oka, hogy nem tudom kimondani?


Válaszokat előre is köszönöm



2017. jún. 20. 16:04
 1/7 anonim válasza:
Nem lehet az, hogy fel kellene vágni a nyelvfékedet? Ez a függőleges hártya olykor a nyelv alsó felszínét az alapjához köti. Egyik jellemző jelenség ilyenkor, hogy az adott személy nehezen ejti az r-hangot, de gond lehet a t, z, s, sz, l hangok kiejtésével is.
2017. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nem lehet az, hogy fel kellene vágni a nyelvfékedet?"

Önmagában semmit sem érne, hiszen ebben a formában tanult meg beszélni. Kis túlzással újra kellene tanulnia a beszédet. Kérdező! Annyit tehetsz, hogy újra elmész egy logopédushoz (lehetőleg egy jobb szakemberhez). Én is raccsolok és most nyáron akarok elmenni egy szakemberhez. Csak ezen az úton érhető el némi változás. Vagy pedig kerülöd az r betűs szavakat, ami borzasztó nehéz, hiszen a magyar alapvetően egy "pörgős nyelv" rengeteg r betűs szóval. Nem tudom egyébként, hogy nagyok és kapafog jellegűek-e az elülső fogaid. Nekem részben igen és tuti, hogy emiatt raccsolok.

2017. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy francia vagy XD
2017. jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy msik logopédushoz, én is jártam 19 évesen, sokat segített.
2017. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyok vele

15L

2017. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Eddig úgy éltem, hogy kerültem az R betűs szavakat, ez tényleg nagyon nehéz...

A fogaim rendben vannak.

Nem vagyok francia, de gondoltam, hogy megtanuom és kiköktözök, hogy ne legyen ciki :D


Köszönöm a válaszokat, elmegyek egy másik logopédushoz :)

2017. jún. 21. 06:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Poncius nagyulam, te vagy az? :D
2017. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!