Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék ezen változtatni?...

Hogy tudnék ezen változtatni? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok. Eddig nem igazán érdekelt semmi, nem volt semmi fontos az életemben, mondhatni csak lebegtem vagy úsztam az árral. Viszont idén januárban érkezett a pofon, majdnem buktam egy tantárgyból és ráébredtem, hogy változtatnom kell a dolgokon. Mindez mellé még meg is híztam, közel 15 kg-ot felszedtem az elmúlt 3 évben. Még így sem vagyok dagadt vagy túlsúlyos, esetleg kövér, viszont én nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. Nagyon sok ruhát kihíztam és nagyon sok ruhám van, amit nem merek és ilyen testre nem szívesen húzok fel. Tavaly ősszel elkezdtem tornázni, de aztán meguntam, elfogyott a motivációm, stb. Most suli után újra nekikezdtem.

Szeretnék egy teljesen "új" külsőt, szeretnék lefogyni, jövőre jobban teljesíteni a suliban ( már idén is elég szépen feltornáztam évvégére a jegyeim ). Szeretnék sikeres lenni, viszont valami mindig megakadályoz ebben. Ez főleg az edzésre vagy az egészséges étkezésre jellemző. Egyszerűen nem tudom megállni azt, hogy ne egyek tiltott dolgokat. Sajnos elég hízékony vagyok és minden süti meglátszik. Egy ideig persze működik, de aztán valami bekattan és elszakad a cérna, majd ezt napokig tartó falásroham és "leszarom korszak" követi. Miközben nagyon is fontos lenne, hogy végre emberi formát öltsek èn is.

Sajnos így is eléggé önbizalom-hiányos vagyok, mert az egész lábam tulajdonképpen egybefüggő seb a gyantázás miatt, tele van gennyes, gyulladt pattanásokkal, valamint elég sok pattanás van rajtam ( nyakamon, mellkasomon, meg természetesen a lábamon is, szinte az egész testemen,arcomon van a legkevesebb jelenleg).Màr mindent kipróbáltuk rá, voltunk nem egy bőrgyógyásznál is, mindegyikük felírt sokezres kenőcsöket, de sajnos egyik sem használt. Három éve nem tudok nyaranta rövidnadrágban kimenni az utcára. Elegem van ebből. Másnak senkinek sem ilyen a környezetemben. Ennek ellenére próbálok pozitív maradni, de nem megy. Nem is merem legyantáztatni a karomon a szőrt, nehogy az is sebes legyen. (sajnos sötét a szőrzetem és látszik mindenhol)

Tudom, hogy el kéne fogadnom magam, de így nem tudom. Undorodom magamtól, nagyon sokszor sírtam már ez miatt. Fogalmam nincs, hogy mit lehetne ezek után kezdeni vele, teljesen reményvesztett vagyok. Kivágott felsőt sem tudok természetesen felvenni.( nem durván kivágottra gondolok, csak ilyen átlagosra ).

Tudom, hogy amíg nem tudom én saját magamat szeretni és elfogadni, addig mások sem fognak. Tudom. De ez nagyon nehéz, így meg főleg. Mert, ha csak fogynom kéne az oké, de igazából semmi nem jó rajtam. Egyedül a hajam szép, szemöldököm, szempillám sűrű, azt sokan szokták dicsérni.

Ehhez még hozzájön a kerek arcom és fejem is, ami miatt szoktak is "csúfolni": kerekfejű. Én nem értem miért kell így viselkedni. Én soha nem bántottak őket, soha nem mondtam a szemükbe a testi hiányosságaikat, vagy olyan dolgokat, amik nem tetszettek. Pedig senki sem tökéletes. Azt is tudom, hogy figyelmen kívül kéne hagyni, de nem tudom megtenni, nagyon érzékenyen érint a dolog. Alapvetően helyes vagyok, csak az arcom nyilván még pufibb lett, így, hogy híztam.

Abban reménykedem, hogy majd valamikor én is kinyilok és szebb(?) leszek a húszas éveimben vagy utána. Szóval felnőtt koromban.

Teljesen el vagyok keseredve már.

Nem, nincsenek öngyilkos gondolataim, még mielőtt bárki is ezzel jönne. :D

Ha tudtok valami ötletet, tanácsot adni ezekkel kapcsolatban, szívesen fogadom! :)


2017. jún. 20. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elején azt hittem, hogy fiú vagy, a szöveg közepén már inkább lánynak gondoltalak, de most a végén megint elbizonytalanodtam...


Jól reménykedsz abban, hogy majd "kinyílsz". :) A pattanások idővel elfognak múlni, ha nem piszkálod őket akkor nyomuk sem lesz később. Nagyon jól teszed, hogy keményebben tanulsz. Ezt a döntést majd még megköszönöd magadnak később. A súlyprobléma meg nem feltéttlenül probléma. Viszont ha szeretnél fogyni azt csakis hatalmas kitartással tudod elérni.

2017. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt írod, nem tudsz ellenállni a tiltott dolgoknak. Alternatívákat kell helyettük talalni. Én pl baromi édesszájú vagyok. De szerencsére madártejet és tejberizst édesítővel is lehet csinálni. Vagy én pl minden este házi krémtúrót eszem feherjeforrás gyanánt. Zsírszegény túró, némi víz, édesítőszer, botmixerrel krémesre kever. Ezek kevésbé bűnös dolgok. Adj magadnak 1 héten 1 nap bűnös napot. Amikor olyat eszel amiről úgy erzed nem tudsz lemondani. Csak ne zabáld magad halálra belőle:) Hetente egyszer belefér. És ettől a szervezeted is megnyugszik. Meg a lelked is:) Ki van éhezve a szervezet a szénhidrátra, azért jön a falási roham. Így kiküszöbölhető. De ami a legfontosabb. Ha mégis bűnöztél: akkor ne arra gondolj, hogy mostmár úgyis mindegy sz.rni bele. Hamem arra, hogy oké, akkor ma kénytelen leszek 20perccel többet futni/úszni/biciklizni stb.

Keressetek 4. bőrhyógyászt ha az előző 3 nem volt jó. Egy ismerősöm hasonló gondokkal küzdött. A doki valami faggyútermelést blokkoló gyógyszert írt neki, ami hamar helyrehozta a bőrét.

Ha kerek az arcod, egy jó frizura képes azt optikailag hosszúkásabbnak mutatni. Keress rá a neten, van egy csomó program amivel ki tudod próbálni, melyik haj hogy állna. Aztán ha megvan a befutó, irány a fodrász.

És végezetül egy személyes tapasztalat: igen, tényleg van olyan, aki tiniként nem túl vonzó, aztán megszépül. Értem most 36évesen sztem sosem rajongott annyi pasi mint tiniként:) Tinédzser vagy, hullámzanak az érzelmeid, ez tök normál. Kár nekik nagyobb jelentőséget tulajdonítani:) Kitartás, még néhány év es nevetni fogsz az egészen:)

2017. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsika, lány vagyok! :"D
2017. jún. 20. 21:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. jún. 20. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!