Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van olyan ismerősötök,...

Nektek van olyan ismerősötök, aki nagyon érzékenynek és empatikusnak állítja be magát, de közben nem az?

Figyelt kérdés

Például egyik barátom. Mondja, hogy mennyire sajnálja a hajléktalanokat, vagy kóbor állatokat, sokszor oszt meg állatmenhelyes híreket, de simán elsétált a múltkor is egy remegő kiskutya mellett, csak odamosolygott, hogy jaj kiskutya (kihívtam a helyi "állatsegítőket", de még azt sem várta meg). Hangoztatja, hogy szereti az állatokat, kutyákat, de barátságos kutyánkhoz nem ért hozzá.

Vagy meghalt egy közeli rokonom, öngyilkos lett, erre fél év múlva kb. átküldött egy olyan pár soros fekete humoros képregényt, amiben szerepelt az öngyilkosság is. Oké, nem lehet mindig tekintettel lenni a másik dolgaira, hisz elfelejt ilyeneket az ember...de mégis szarul esett.

Mondogatja, hogy ő néha úgy érzi túl jóságos és érzékeny erre a világra, de én nem ezt látom. Jó ember amúgy, csak ő 10000x empatikusabbnak hiszi magát, mint amilyen.



23/F


2017. jún. 21. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Van! Az egyik barátom pont ilyen! Hangoztatja, hogy ő folyamatosan fejleszti az amúgy is csodás empatikus képességét. Önismereti könyveket olvas, CD-ket hallgat, tanfolyamokra jár. Nekem jobban esne, ha néha megkérdezné, hogy vagyok. Ez nem szokott sikerülni. Akkor is én látogatom meg, ha én vagyok beteg.
2017. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:O Ez milyen már...

Ez ilyen énkép-zavar lehet vagy mi?

2017. jún. 21. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem attól még lehet empatikus, hogy csak rámosolyog valakire/valamire.
2017. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit valaki bizonygat, abban saját maga is bizonytalan, mert ha biztos lenne benne, nem lenne szükség a bizonygatásra. Nézd el neki...

Ez sokfajta emberi tulajdonságra igaz egyébként, az empátia (ill. annak erőltetése) még egy szerencsésebb eset.

2017. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van.Aki folytonosan hangoztatja,hogy ő kivel milyen jót tett és hogy elintézték egyesek.De azt nem veszi észre,hogy ő milyen figylemetlen,tiszteletlen másokkal és rengeteg cinikus megnyilvánulása van.Empatikus meg érdeklődő ameddig feltesz egy kérdést,amikor elkezdesz beszélni akkor 2 mondat után közbevág és rátér a saját élete eseményeinek ecsetelésére.
2017. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, igen ez is jellemző, többször a szavamba vág.

2017. jún. 22. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!