Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet önbizalmat szerezni?

Hogyan lehet önbizalmat szerezni?

Figyelt kérdés
Jó pár évvel ezelőtt sok önbizalmam volt, azóta is azt az állapotomat sírom vissza, mert akkor még boldog, görcsmentes, lelkileg kiegyensúlyozott voltam. Azután lett önbizalomhiányom, miután megismertem a volt legjobb barátomat, aki nagyon rossz hatással volt rám. Nem értem miért barátkoztam össze vele, hiszen a hasonló a hasonlót vonzza a barátság terén is (madarat tolláról, embert barátjáról). Én optimista és pozitív voltam, ő meg rendkívül negatív beállítottságú és így utólag visszagondolva nem értem a történteket. Szóval a vele való ismertség óta nagyon görcsös, szorongó, unatkozó ember vagyok. Nem teljesen értem miért van önbizalomhiányom, mert nem vagyok csúnya, nem vagyok buta, merek ismerkedni másokkal, sok dolgot el tudok intézni, sok mindenhez értek, ki merek állni a véleményem mellett, ha kell és határozott is tudok lenni. Próbálok beleugrani szituációkba, amiktől félek (nem olyanokba,amelyeken az életem múlik), de egyrészt nem nagyon tudok ilyen helyzetet mondani másrészt meg ha beleugrok egy ilyenbe, nem okoz bennem magabiztosságot, büszkeséget magam iránt. Mi lehet a probléma, mitől lehet mindezek ellenére önbizalomhiányom? És ha a felsorolt dolgoktól nincs meg az önértékelésem akkor mitől lehetne?

2017. jún. 26. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A novelládat nem olvastam végig, ne haragudj! Kérdésedre a válaszom:Sok gyakorlással, és nehezen.
2017. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tényleg? Na neee... Más, ennél jóval konkrétabb válaszok?
2017. jún. 26. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!