Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mivel szokott útnakindúlni,...

Ki mivel szokott útnakindúlni, városba vagy esetleg túrázni?

Figyelt kérdés
KI mit visz magával pl pénztárca telefon, vagy ki azaki ha ki is megy a városba akkor már tákát vesz fel? Vagy valamilyen válltáskát, vagy esetleg valamilyen célezközt amibe hordani lehet a cuccokat. Itt most inkább fiukra vagyok kiváncsi ki mit visz, mert lányoknál alapkellék a táska. Én pl ha bizajozni indulok akkor általába már egy táskát is viszek maggamall amibe van pulcsi meg zöld mellény meg hasonló dolgok pénztárca teló. De van hogy ha városba megyek kocsival akkor csak a zsebbe a pénztárca meg a telo is. de van hogy a városba is táskát viszek. KI hogy szokta csinálni mitvisztek magatokkal, illetve milyen mennyiségü dolognál visztek magatokkal táskát?

2017. jún. 29. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Övtáskában vannak az iratok és a pénztárca, ha szükség van rá akkor a mobil is. Bicikli esetén a hátsó csomagtartón van műanyag koffer, amibe úticéltól függően gumijavító készlet a megfelelő szerszámokkal, láthatósági mellény és LED-es fejlámpa kerül.
2017. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Tök hülye kérdés, mert ugye miért és hova megyek?


Más dolog egy több napos túra meg megint más egy délutáni városi séta. Előbbinél azért készülök 1-2 ruhával, kajával, innivalóval. Városba meg kell irat és pénz.


Bringázásnál meg nem árt alap szerviz felszerelés, hogy egy defektet meg tudj javítani, pár ezer forint ha esetleg taxit kell hívni, meg víz hogy legyen mit inni esetleg 1-2 csoki. De ha csak 2 kis kört tekerek a kerületben akkor nem viszek semmit, bármi van fél óra hazatolni a bicót.

2017. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt a hátizsákot szoktam vinni mindenhova. Ebben van a pénztárcám, telefon, kulcsok, esernyő meg még néhány dolog. Otthon is a táskámban tartom ezeket, így ha megyek valahova, biztos, hogy nem hagyok otthon semmit. (22,F)
2017. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván akkor visz magával az ember olyan eszközt, amibe pakolni lehet, ha muszáj magával annyi, ill. olyan holmikat vinni, amelyekhez már kevés a két keze, illetve körülményes a velük történő legozás, miközben azért haladna az ember.


Legfontosabb szempont a cél.

Hová indulok el, illetve milyen céllal?


Rendszeresen túráztam egy időben, - most éppen "pause"-n vagyok, de nem sokáig, fel fogom eleveníteni ismét a hagyományokat.


Közepes lesz a túra?

Hosszú?


Telefon.

Kulcs.

Utazási okmányok, - jegy, bérlet...

Túlélő pénz, ami arra elég nagyjából, hogy megigyak két-három kávét és amennyiben rosszra fordulnának a dolgok, el tudja menni bárhonnan távolsági busszal egy nagyobb városba.

Ásványvíz, - amiből legalább egy másfél literes ampullával szoktam vinni.

Latrinapapír. - Bárhol, bármikor, és nem csak anyagcsere ügyben jöhet jól. - Elered az orrod vére, elesel, telepakolod a tenyeredet (tüsszentés alkalmával)...

- Nem szoktam külön papírzsebkendővel, kéztörlő kendőkkel - és hasonlókkal - vergődni! E tekintetben univerzális a wc-papír.

Katonai étkészlet. - Diszkrét szúró-vágó-kaparó eszköz, ami kis befektetéssel beszerezhető és jó, ha mindig kéznél van. Konzervet nyitni mindenféleképpen optimális.

Szemüvegek - szükség és alkalom szerint.

Napszemüveg, olvasó szemüveg (ami a telefon bámulásához kell, ha tájékozódnia muszáj az embernek), esetleg távollátó szemüveg.

Mindhármat magammal szoktam vinni, mert tájékozódáskor ajánlottabb, ha az ember nem "néz be" valamit.

A telefon akkuját fullra feltöltöm, mielőtt elindulok. Ez kivétel nélkül mindig meghálálta magát!

Kajákat nem hordok magammal látványos mennyiségben, - nem is jó, ha az ember minden adandó alkalommal degeszre eszi magát. Inkább kisebb dolgokat hordok magammal, amelyeknek igen magas a tápértéke. Préselt magok, pár szem savanyúcukor (vagy hasonló), egy-két májkrém és ezekhez méretezett mennyiségű, szeletelt péktermék vagy zsemle, mert ezek így könnyen kezelhetőek.

Pancho.

Egy katonai terepszínű panchonak a legváratlanabb helyzetekben is nagy hasznát veheti az ember fia. Durván két kiló a súlya, de a kellemetlen időjárásnak meglehetősen jól ellenálló menedéket lehet belőle rögtönözni négy-öt perc alatt, vagy magadra tudod kapni, ha nem túl vészes a helyzet.

Mindig bakancsban megyek! Még akkor is, ha + 40 C fok van, mert a láb, a boka fizikai védelmét nem helyetesítheted semmi mással!

Mindezek cipeléséhez általában egy hagyományos, anno, a Magyar Néphadseregben rendszerben használt katonai málhát használok, amit nagy becsben tartok, - úgy vigyázok rá, ahogyan csak lehet. - Főleg a fordhevedere a gyenge láncszem, erre külön odafigyelek, hogy soha ne gyűrődjön a vállamon, mert akkor nem is vág és nem is kezd el rövid időn belül rojtosodni, foszlani. Ha jól állítod be a hosszát, - tehát nem "seggtasakként" használod, - akkor az külön meghálálja magát.

A jelenlegit megelőző málhám nagyjából 10 éven keresztül szolgálta a személyes érdekeimet, és akkor sem a hevedere miatt kellett lecserélnem, hanem az idő miatt már egyre inkább nem bírta az ipari cérna a kiképzést. Amikor nagyobb súllyal terheltem, a varrás mentén kezdte el megadni magát. Ha várható, hogy alkonyat tájékán még erdő közelében fogok kujtorogni, akkor beteszek a batyumba egy fejlámpát is - feltöltött elemekkel.

Biztos, ami biztos, vettem egy 110 literes, angol, katonai hátizsákot is. Ez már egy kicsit nagyobb kaliberű vállalkozásokhoz van.

Konkréten belezúztam egy négyszemélyes sátrat egy összecsukható horgásszékkel és még így is maradt bőven hely váltóruháknak, hasonlóknak.

2017. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Autót viszek a sok apróságnak.

Telefont, hátha a kocsi elromlik.

Teli pénztárca iratostul.


Gyalog csak az utóbbiak.

2017. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!