Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szülés utáni depresszió...

A szülés utáni depresszió (nem) létezik?

Figyelt kérdés

A minap utaztam hazafelé, amikor megütötte a fülem egy ilyen mondat, hogy "A szülés utáni depresszió nem létezik." Egy 30-45 körüli férfi mondhatta.

Miért ilyen buták egyesek?



2017. jún. 30. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Napi provokatív kérdés.
2017. jún. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi a kérdés?

Hogy miért buták egyesek, vagy hogy létezik-e szülés utáni depresszió?

2017. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves #1 válaszoló.


Elolvastad a leírást is, vagy csak a címet? Szépen leírtam, hogy nem én gondolom ezt így, hanem valaki mástól hallottam véleményként. Persze, hogy létezik. Pont ezért írtam ki ezt a kérdést, mert felidegesített a férfi hozzáállása.

2017. jún. 30. 10:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves #2.


Bocsánat, hogy nem fogalmaztam érthetően. Az a kérdés, hogy miért ilyen buták egyesek.

2017. jún. 30. 10:26
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván férfiként többször megtapasztalta már milyen a szülés és az utáni időszak..

Érdekes módon az ilyen témákban mindig a férfiak okoskodnak...

Nyilván nőknél sem egyforma, maga a szülés és az utáni időszak sem.. De tény,hogy a hormonok nagyon be tudnak kavarni ezekben a hónapokban.De igazából az tudja,aki átélte.

Egy férfi nem élte át sosem és nem is fogja,úgyhogy szerintem jobb lenne ha ilyen témákban nem osztanák az észt.(mint ahogy abban sem,hogy a nő szedjen fogamzásgátlót és hogy ne menjen abortuszra mert gyilkosság). De sorolhatnám..

2017. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Hogy miért ilyen buták egyesek... a miértre nincs konkrét válasz, az intellektus elég nagy szórást mutat, az egészen alacsonytól (buta) a kimagaslóan magasig (okos). Ezen a skálán helyezkednek el az emberek.

Az általad leírt esetben a férfi talán nem is volt annyira buta, inkább a rugalmas gondolkodás, az elfogadás képessége és az empátia hiányzott nála. Úgy gondolkodik, hogy mivel ő még nem élt át hasonlót, tehát az nem is létezik. Sokan a depressziót önmagában megkérdőjelezik, mondván, hogy az nem depresszió, csak lusta, csak jódolgában nem tudja, hogy mit csináljon, csak hiszti, stb.

Nekem ez a szakmám, tudnék hosszasan mesélni a különböző pszichés betegségekről a szülés utáni depresszióról, vagy ami még súlyosabb, a szülés utáni pszichózisról, és a laikusok, hozzátartozók viszonyulásáról, de nem teszem.

Ha az előbb ennél az úrnál az elfogadás hiányát említettem, akkor most nekem is el kell fogadnom: ő ilyen. A jó Istennek legyen hála, hogy még nem találkozott ezzel a betegséggel, sem a felesége, sem az anyja, sem a lánya nem szenvedett benne.

2017. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ettől a véleménytől nem lesz buta az illető. Abból, hogy mindent túltolnak az emberek, az következik, hogy hasonlóan túltolt reakciók születnek.

Szülés utáni depresszió létezik. DE. Lassan minden emberi butaságra, lustaságra, érdektelenségre ráhúznak valami betegséget. Ismerek olyan embereket, akik egyszerűen önzőek voltak egész életükben és szülés után nem foglalkoztak a gyerekkel. Ráhúzták, hogy szülés utáni depressziójuk van, hogy mindenki sajnálja őket. Ha a buszon utazó férfi csak hasonló esetekkel találkozott, akkor érthető, hogy miért gondolkodik így.

2017. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!