Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a Mensa...

Mi a véleményetek a Mensa tagságról, ahova a 130 IQ szint feletti emberek léphetnek be?

Figyelt kérdés

Nemrég kitöltöttem egy hivatalos tesztet, kíváncsi voltam mennyire különbözik a netes formától. Igazából nem sokban. Sikerült a teszt, és kaptam egy levelet is mellé hogy beléphetek. Én viszont nem akarok és előtte sem akartam, csak kíváncsi voltam milyen.

Véleményem szerint semmi értleme az egésznek úgy ahogy van, ez nem lehet reprezentatív, csakis egyfajta specializált gondolkodásmódot mér. Én ez alapján nem szívesen ismerkednék, az emberek akik a tesztírások voltak (a felügyelőkkel együtt) egy-két kivétellel nem voltak nagyon szimpatikusak, olyan érzést keltettek bennem mintha többnek gondolnák magukat a többi embernél.


2017. júl. 1. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk a Menzára csak a dagadt konyhás nénik léphettek be, és nekem sem voltak szimpatikusak, egy-kettőt leszámítva.
2017. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Én se léptem be, alakítsák csak a saját kis szektájukat. Nem igazán tetszett a tagok személyisége sem gondoltam nélkülük többre viszem. Másfelől a tagsági díj..


Egyetemen kreatívabb emberekkel lehet találkozni, az iq nem minden hiába a papír és a tagság

2017. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Lehet hogy az adott feladatot tök jól megtudja oldani egy személyiség, de nem jelenti azt, hogy másban ugyanazt az "IQ" szintet érné el...

Ha belegondolsz, hogy sok olyan ember van, aki a munkájában lelkileg is elfárad, de nem feltétlen munka, ez lehet egyéb probléma is... akkor könnyen lejön, hogy ezek az emberek nehezebben, vagy inkább görcsösebben állnak egy újabb feladat elé, mint azok, akiknek szinte mindenük megvan, leginkább idejük a filozofálásra (amire mindenki képes lenne), sokkal hamarabb, és nagyobb megfontoltsággal küzdenének meg egy ilyen IQ felmérő feladattal. Ez nem más mint önbizalom keresés, és önfényezés, vagy mind kettő.

Mégegyszer: attól, hogy valaki képes 135 IQ szintre teljesíteni egy ilyen feladatsort, nem jelenti azt, hogy más problémákat amikhez már inkább tapasztalat kell, megfog tudni helyesen oldani... 135 volt az eredményem, mégis sok mindenben éreztem már hogy analfabéta vagyok. Pl ács szakma, kőműves szakma... Az értelmet keresni kell az emberben, nem megtalálni.

2017. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, nekem negatív lett az IQ tesztem, így csak a konyhai menzára léphettem be.


A válasz 0%-ban hasznos.:)

2017. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Nekem 125 lett az eredmény, és mégis rengeteg mindenhez sutább vagyok mint az átlag IQ-val rendelkező emberek, ez valóban csak egy szám, ha csak nem 150 felett van ez a szám nem kell foglalkozni vele.
2017. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Úgy vagyok, mint az 5-ös. 137 az intelligenciahányadosom, de az élethez egy nulla vagyok. Inkább lenne 110-es az IQ-m és lennék talpraesettebb...


21/F

2017. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az IQ tényleg csak egy dolog, és valójában az emberség többet számít. Például az, hogy nekiállok-e utálkozni egy olyan dologgal szemben, amiről amúgy fingom sincs, csak valami felületes véleményt alkotok, és az elég-e, hogy lenézhessem azt, aki valamit máshogy gondol.
2017. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Én voltam IQ teszten és nekem szimpatikusak voltak. Elég jól kihangsúlyozták, hogy ez nem egy felsőbbrendűek közössége, hanem, hogy olyan emberek gyülekezete, akik az IQ teszten lévő feladatok megoldásában jól teljesítenek:D Illetve, hogy van náluk, ács, szobafestő, orvos és minden más, de ennek ellenére mégis mégis jól kijönnek, mert az magas IQ-val azért járnak olyan hasonló személyiségjegyek (akár az, hogy kicsit életképtelenebbek :D ) amik miatt van egy közös pont és érdemes lehet emiatt megismerni egymást.
2017. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gábor Dávid válasza:
70%
én is szombaton voltam. Nekem szimpatikus közösség. Örülnék, ha bekerülnék közéjük. Az IQ kb olyan, mint egy agyi sebességmérő óra. Valakinek többet mutat, valakinek kevesebbet :D El kell fogadni, hál Istennek itt nincs büntetés gyorshajtás miatt...
2017. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, voltam a télen én is efféle teszten a fiúmmal. Megírtuk a teszteket, kíváncsiságból csatlakoztunk, mert azt hittük, hogy majd lesznek mindenféle érdekes programok. Eddig nem igazán voltak említésre méltóak csak zömmel társasozások. Egyébként úgy lehet elképzelni a mensás tagságot, hogy összeültök cseverészni a szomszéd Gyuri bácsival, az egyetemi haverokkal, Mariska nénivel, meg a fodrászoddal, akik jókat tudnak sztorizgatni, és beszélgettek. Ennyi kb az egész. Nem valami nagy cucc, hogy el kelljen ájulni tőle, de attól függetlenül még aranyos emberek a tagok.
2017. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!