Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában egyre többet, sőt...

Mostanában egyre többet, sőt állandóan foglalkoztat a halál, haldoklás, emberi gonoszság, betegségek. Vajon ez normális lehet?

Figyelt kérdés
Nem tudom depresszió-e ez vagy esetleg normális. Van egy édes kis gyermekem, akit imádok néha mégis féltem a világtól és ami majd rá vár. Leginkább a gyerekkel történő betegségek aggasztanak, próbálom megmagyarázni, hogy ez normális és mind meghalunk de máskor meg csak felrobbanok a tehetetlenségtől...Bizonyos képek beugranak és egyszerűen elsírom magam, hogy nem tudok tenni semmit. Néha nem alszom csak agyalok ezen..Volt már más is, aki ennyit agyalt ilyeneken? Ha nem lenne a gyerekem már nem hiszem hogy ragaszkodnék az életemhez :(
2017. júl. 2. 01:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam a leveledet, az elején azt mondtam volna, hogy csak szorongás, mert féled a gyermekedet. De az utolsó mondatod egyértelműen depresszióra utal. A tehetetlenség érzése is. Én is voltam így, de olyan szinten, hogy részletekbe menően kinyomoztam, hogy melyik halálnem meddig tart, mennyire fáj, stb. Szerintem, ha el tudod látni a napi teendődet (tudsz enni, aludni, stb), akkor ne szedj gyógyszereket, mert ezek többet ártanak, mint használnak. A rossz gondolatok önmagukban nem ártalmasak, de soha ne csinálj semmi butaságot! A halált csak egy dologgal lehet felülírni. Az élettel! Nézzetek meséket, vígjátékokat! Nevessetek, játszatok sokat, szerezzetek kutyát, macskát. Tévében átmenetileg ne nézz híradót, krimit! Olvass vidám könyveket, cikkeket! Ha hetek múlva sem javul a helyzet, vagy romlik, akkor kérj segítséget! De inkább beszélgetős pszichológustól, mint begyógyszerező pszichiátertől!
2017. júl. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!