Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az ember egyre több magyar embert ismer meg, akkor egyre inkább az lesz a benyomása, hogy ez az ország a sunyi, teljesítmény nélkül gazdagodók országa?

Figyelt kérdés
Akik csak ügyeskedéssel boldogulnak és semmi becsület nincs bennük.
2017. júl. 8. 10:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A teljesítmény nélküli gazdagodásba azt is beleértve, hogy valaki jóval a piaci értéke felett kap fizetést.

(Nem sértődöttségből írom, hanem inkább undorból. Azt a benyomást kelti, hogy nem számít a teljesítmény, csak légy jóban emberekkel.)

2017. júl. 8. 10:58
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

En ismerek sok magyar embert, és nincs meg ez a benyomásom.... inkább az, hogy aki kicsit sikertelenebb mint az átlag, egyből azt meséli.be magának, hogy ő vele minden rendbe van, mert akinek.kicsit többvan az biztos sunyi, bünöző....

Ne álltasd magad, a probléma veled van....

2017. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert egy frusztrált szerencsétlen vagy.
2017. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem.

Oké, én nem vagyok gazdag, nem keresek sokat.

400-600 ezret csak havonta. Sokkal többet kellene azzal, amit csinálok (vállalkozás).

Viszont: ezt önerőből értem el, nem ismerek senkit, van mögötte teljesítmény, és becsületesen adózok. Ssosem fordul elő, hogy pl. ne adnék számlát.

És az ismerőseim is ilyenek. Oké, olyan is van, amilyet te mondasz, nyilván. De nem csak olyan van.

2017. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Rossz körökben mozogsz.
2017. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Sokan nem teljesítmény nélkül gazdagodnak,hanem mások teljesítményén.
2017. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Családi érdekeltségek kapcsán tapasztalom főleg ezt a családban és a család ismerősei között. Ahol az emberek lebeszélnek arról, amit elérhetne valaki, mert ők nem képesek ezt elérni. Szimplán irigy férgek. És nagyon sok ilyen gerinctelen embert ismerek, és nem egyet, akiket fúrnak. Azt hiszem, hogy igen sikeresen ismerem fel őket. A jómódú 50+-os generáció nem kis hányada ilyen. Úgy értem, hogy azok, akik komolyabb vagyonokkal rendelkeznek.
2017. júl. 8. 11:19
 8/13 A kérdező kommentje:
De én itt nem arról beszélek, hogy tettél egy jó vállalkozásért, hanem az uram-bátyám rendszerről. Más, ha önerőből építéttél vállalkozást és más, ha ilyen-olyan haverokon keresztül jutottál hozzá, vagy a piaci réshez. Szerintem ennek a mesterei a magyar emberek.
2017. júl. 8. 11:21
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Ugye most csak az a baj, hogy Neked nincsenek meg ezek a kaocsolataid....

Es ezért zavar....

2017. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát igen, ez itt hungarikum.
2017. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!