Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichopata a barátom. Segítség?

Nemethjozsef kérdése:

Pszichopata a barátom. Segítség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az információk: 4 éves kapcsolat, átlag havi 1 szex, az is kb csak muszájból. Boldogtalan vagyok a kapcsolatban, ő irányít engem, uralkodik. Viszont kilépni nem tudok, kötődöm hozzá. A hetekben egy ismerősöm aki már találkozott ilyennel ráébresztett, hogy több mint valószínű, hogy pszichopatával van dolgom. Minden stimmel, én is belátom hogy az, de ha engem is elveszítene nem maradna senkije, félek szétesne az élete. Bármi ötlet/tanács hogyan segíthetnék neki úgy, hogy én se maradjak boldogtalan?

2017. júl. 8. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia a párod fiú vagy lány?

Írj létszi nekem privátban bővebben hány éves az is érdekelne nekem is volt ilyenben részem de lázartam.

2017. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem marad senkije rajtad kívül, az nem a te hibád. Akinek pedig egy szakítás miatt szétesik az élete, az sem ép lelkivilágú.


Egyszerűen szakítasz és kész.

Ha öngyilkossággal fenyegetőzik, azt nagy ívben le kell fosni, nagy valószínűséggel nem teszi meg. Ha mégis, akkor sem a te hibád, ő döntött így.

Ha zaklat szakítás után, mehet a feljelentés.

2017. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont ezért ragadsz le nála, mert attól félsz az ő élete szétesne.. Ha ő is ettől tartana, akkor te veled jobban bánna, törődne veled hogy el ne menj tőle. Leszar téged magasról, és te fogsz szívni ha nem törődsz a saját boldogságoddal.
2017. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy sajnálom, mivel tudom hogy nem tehet róla hogy egyszerűen "kőszívű". Tehát a belső énje, akihez kötődök és akit szeretek, azt nem tudnám bántani, büntetni. Viszont a másik felét, amelyik irányítani akar, érzéketlen, érdekleső, tehát a pszichopata énjét legszívesebben kidobnám, és nézném ahogy szenved. Ha csak tized annyit szenvedne mint amennyit én miatta, én már elégedett lennék.

2017. júl. 9. 01:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg az, dobd azonnal, ne sajnáld. Nem jelentesz neki semmit.
2017. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne maradj vele sajnálatból, az nem jó alap egy párkapcsolatban. A "kedves" és "kőszívű" kettősség sok bántalmazó kapcsolat jellemzője. Előbb-utóbb úgyis vége lesz, ha előbb lépsz kevesebb szenvedéssel megúszod.
2017. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!