Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki fontos,...

Mitől lesz valaki fontos, jelentőségteljes ember?

Figyelt kérdés

A kérdést nem úgy értem, hogy egy ember- legyen az nő vagy férfi- egy másik ember életében fontos szerepet játszik, egymás életének fontos résztvevői, szereplői. Szóval nem érzelmi alapú.

Hanem, amikor például belépsz egy terembe, egy összejövetelre, a sok ember közé és egyből látod, hogy kik a "fontos" emberek. Nagy tekintéllyel rendelkeznek, mindenki tiszteli őket. Szóval igazából "sugárzik" róluk, hogy ők ilyenek.

Például valami nagy cég vezetői, tulajdonosai, vagy akár orvos, mérnök, jogász, de még az is lehet, hogy igazából nincs semmilyen végzettsége az illetőnek. Szóval nem kell nemtoménkinek' lennie.

Kinézete is sugallja. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az illetőt a másik nem vonzónak találja, de azért biztosan közrejátszik ez is az egész képben.

És nem csak férfiak, hanem hölgyek is lehetnek.

Mitől lesz valaki ilyen, mit tesz ezért? Vagy ő így születik? Esetleg hosszú évek kemény munkájának eredménye? Mitől válik valaki ilyenné? Meg lehet ezt tanulni, vagy ha valaki alap járaton nem ilyen, akkor bukott ügy? Ez egyáltalán tudatos viselkedés? Lehet egy csendes, visszafogott, visszahúzódó fiatalból, kamaszból ilyen ember a későbbiekben? Nem azokra a drasztikusan antiszociális emberekre gondolok, akik egyáltalán nem mozdulnak ki otthonról, hanem inkább a csendesebbek, akik azért részt vesznek a közösségi életben, de úgy különösebben nem folynak bele a dolgokba.

Köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 10. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Hosszú évekbe eredménye, igen, és csak részben tudatos. Inkább a "mellékterméke" annak, hogy jó nevelést kapnak, és hogy saját magukat is nevelik: sokáig jól, és kitartóan tanulnak, megválogatják a barátaikat, a szabadidős tevékenységeiket, stb., így eredményeket tudnak elérni (így lesz belőlük mérnök, cégvezető, stb).


De azért az ilyen emberek sem minden közegben ugyanolyanok, azt megfigyelheted. Van az a közeg, ahol ők is csak egyek a sok közül. Máshol viszont tényleg ők a fontos emberek.

2017. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fontos (normális helyeken) az eredményeitől, hasznosságától, nélkülözhetetlenségétől, egyediségétől (stb) lesz az ember.
2017. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem akarok "fontos" ember lenni, sosem törekedtem rá.Tökéletesen megelégedtem azzal, hogy saját értékelésem szerint megfelelő szakmai eredményeket értem el és bár a hiúságomnak nyilván hízelgett volna, ha ezért hivatalos elismeréseket is kaptam volna, de megfelelő volt az, hogy amit elértem, azt nem másoknak, mások alfelének nyalogatásával értem el. Szóval talán attól lesz valaki fontos, tekintélyes ember, ha más "fontos" emberekkel együtt rágja a gittet a gittegyletben.
2017. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálom elképzelni a helyzetet, de nem emlékszem, hogy annyira láttam volna valakin, hogy mennyire fontos. Szerintem csak akkor feltűnő, ha többen körülállják az illetőt, vagy ha valami kitüntetett helyen áll. Bemennék egy helyre, ahol minden asztalnál ülne egy-egy ember, én meg nem mondanám mitől melyikük fontosabb.
2017. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valahogy nekem mindig ilyen "bandavezér" párjaim voltak, társaságban sokan ugráltak nekik, követték, akiket újonnan megismert, már közösségi oldalakon bejelölték..

Kb azt látom, hogy az ilyenek általában közösséget érintő es annak tetsző motiválo, vagy ötletelő, mozgosito tényezője, akik mellett egy "betonfal" is élmény.


Egyik pl DJ, imádják, "csicskulnak" érte, másik bűnöző, aki a 10 évestől a 100 évesig, alacsony-magas végzettségűek,csorok -gazdagok, takarito-biro statuszuak közt is mindenkivel talál közös hangot es jofejnek tartja mindenki, harmadik egy szinte már kínosan udvarias, kulturált, etikett betartó, aki mindenféle őrültségre is kaphato, baráti korben, munkahelyen is mindenki hátbaveregeti mindig.


Mindegyik után szánalmasan földig ér a csajok nyelve is, míg ők röhögve dobják az ilyen jellegű, tartásmentes "nőket".


Talán önértékelés, önbizalom a kulcs és legfőképp a szocializáltság.

2017. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés. Amikor ráérek, kifejtem róla a gondolataimat.
2017. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt akkor megköszönöm! ;)
2017. júl. 29. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!