Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokszor miért adja elő némelyi...

Sokszor miért adja elő némelyik felnőtt, hogy amikor ő fiatal volt olyan volt mint egy szuperhős?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre: "Amikor én fiatal voltam lefutottam a maratont anélkül hogy elfáradtam volna."

"Amikor én fiatal voltam soha nem voltam fáradt."

"Amikor én fiatal voltam olyan erős voltam,hogy 300 kilóval nyomtam fekve."

"Amikor én fiatal voltam soha nem volt rossz kedvem."

"Amikor én fiatal voltam olyan izmos voltam mint egy testépítő."

"Amikor én fiatal voltam,akkor akár mennyit ittam nem rúgtam be tőle."

És még sorolhatnám reggelig az ezekhez hasonló példákat. Nyilván ez nem mindenkire jellemző,tehát akinek nem inge az ne vegye magára. De nem értem,hogy miért adja elő némelyik felnőtt,hogy amikor ő fiatal volt olyan volt mint egy szuperhős?


2017. júl. 13. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
el ne hidd mar, az emlekek szepulnek raadasul tuloznak nem is kicsit.
2017. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert semmit nem tudtak letenni felnőttként sem az asztalra. Se normális család, se normális karrier, végzettség, eredmények stb., és ezzel kompenzálnak.


Na jó, nekem is volt olyan időszakom, hogy szinte akármennyit ittam, nem rúgtam be tőle. :D Viszont most már jóval rosszabbul bírom, és kevesebb is megárt.

2017. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, valóban, ahogy az előttem szóló írta, mert ezzel kompenzálják a hiányérzetet, hogy idősebb korukra nem jöttek össze úgy a dolgok, ahogy szerették volna, nem tettek le annyit az asztalra amit elvártak volna maguktól. Pl. párom apja is ilyen, állandóan hasonlóakkal piszkál minket/ páromat, hogy ,,Amikor annyi idős voltam, mint ti sosem buliztam, én egész fiatalkoromat végigdolgoztam, még mások moziba, meg diszkóba jártak én keményen güriztem.." és sorolhatnám...

Na róla, teljesen lerí, hogy határozottan nincs megelégedve az életével, se karrier terén, sem magánélet terén, anno nem került be az egyetemre se, illetve nem volt rá lehetősége, nem tudott jó állásokat megfogni, és ezért a fián vezeti le a feszültségét.

A másik, hogy az emlékek tényleg megszépülnek idővel...

Mellesleg az valóban igaz, hogy én is jobban bírtam a piát pár évvel ezelőtt, mint most, legalábbis a másnapot jobban tűrtem 18-20 éves korom között.-Mellesleg most is csak 23 vagyok.:D

2017. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ÉS te ezeket komolyan benyalod? Ott röhögném ki az ilyet,tudod ki hiszi el...
2017. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert ahogy a nagypapa idősödik, úgy volt egyre jobb tanuló az iskolában.

Én is ismerek ilyen embereket, legtöbbüknek diplomája van, mégis játsszák az agyukat, hogy ők milyen menők voltak fiatalkorukban. Közben meg még maguk se hiszik el ezeket.

2017. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert a velük egyidősek emlékeznek, így csak a fiatalokat tudják behülyíteni :D
2017. júl. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a kedvenc idevágó élményemet, és azzal mindent elmondok. Valami falunapon az öreg minden volt, amit a kérdező felsorolt+ még katona is volt+ búvár+ nőcsábász, stb. Oda szólt a haverja:

- Ne hadoválj már Józsi! Ki se mozdultál a faluból egész életedben! Lehet, hogy a fiatalok beveszik ezt a sok marhaságot, de én tudom, hogy csak egy részeges naplopó voltál mindig is.:)

2017. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Motiváló szerepe is lehet ezen történeteknek, vagy épp "történeteknek".
2017. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Túloznak és/vagy felvágnak.
2017. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert nem lehet bebizonyítani, de közben így a gyerekét arra tudja kondicionálni, hogy istenként tekintsen rá.

Mint apám.

- "egész végig kitűnő voltam gimiben, undorító, hogy hoztál egy hármas fizikadogát"... ja, aztán megtaláltam a bizonyítványát... 8. osztályban három tárgyból év végén hármas, én meg kitűnő :D.

- "mi nem unatkoztunk, mert volt elég dolgunk"... ja igen, mert az anyja helyett csinálta a háztartást, aki vakarta a seggét meg olvasta a romantikus nyálregényeit

2017. júl. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!