Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek közel engedni...

Miért félek közel engedni valakit?

Figyelt kérdés

Nem az, hogy nem bízok meg az emberekben, de valamiért félek tőle, hogyha valaki lesz az életembe akár csak barátilag is. Akarok is több barátot, de valamiért amint érzem, hogy szeretnének velem lenni, kezdek kicsit eltávolodni, valamitől teljesen beparázok és nem tudom, hogy mi bajom van. Teljesen biztos vagyok benne, hogy végül megutálnának, pedig ez teljesen alaptalan, eddig sem történt.

Ez mennyire normális?

Mit lehet ez ellen tenni? Mert már próbáltam kicsit felengedni, de nem tudok.



2017. júl. 15. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is ugyanígy voltam,mint most te.Ez őnbizalonhiány miatt van.

Nekem az segített,hogy ráébredtem arra,hogy nem kell mindenkinek megfelelni,hanem csak elsősorban saját magamnak.Szóval legyél önmagad,tedd,amit a szíved diktál,és lesznek,akik majd magadért szeretnek.

2017. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilvánvalóan egyáltalán nem normális, és csak te tudsz rajta változtatni. Pontosan tudod, hogy hülyeség. Akkor? Így akarsz maradni vagy barátokat akarsz? Csak rajtad áll!
2017. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez teljesen én vagyok. Csak én tudom is az okát és a következményeket is amit én magam produkálok, annyi a különbség.
2017. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Hogy vagy most? Nagyon rosszul? Elviselhetően? Jól? Bárhogyis érzed magad, lassíts le egy kicsit. Mosd meg az arcod bő vízzel. Ülj be egy kád meleg (vagy langyos.Tetszésszerint) vízbe. Csukd be a szemed (ne aludj el! :D) és hallgass olyan zenéket amiket szeretsz.

Gondold végig, hogy mi történt a múltban ami ilyen szintű bizalmatlanságot váltott ki. Ez védekezés. Valaki cserben hagyott, vagy csalódtál egy olyan személyben aki fontos volt neked. Ez.Nem.A.Te.Hibád.Valakinek az önzősége. Semmi rosszat nem tettél. De a te dolgod helyrehozni azt a napot, amikor "átsétáltak" rajtad.

Pont ettől szenvedtem én is. Aki közeledett a magamköré épített falamhoz,azt rendszerint ellöktem, és a végén olyanoknak okoztam fájdalmat, akik a legkevésbé érdemelték. Arra figyelj, hogy egy idő után elmérgesedhet. Düh keletkezhet, olyan düh amit nem tudsz már leküzdeni.

Mindig tartsd észben, hogy így vagy tökéletes. Tudom ez így klisének tűnik, de tulajdonképp ebben minden benne van. Tökéletes vagy magadnak, ne akarj többet magadtól.Ne akarj mindenkinek megfelelni. Beszéless az emberekkel lelkifurdalás nélkül.És hagyd hogy lerombolják a falad. Lesznek kitartó emberek :) De megkönnyíted a dolgukat ha te is kijössz magaddal. :)

2017. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Ja és nevess sokat. Ha beparázol nevess magadon. Az önirónia rengeteget tud segíteni. Lazíts, mert mindenki csak annyira tökéletes mint amennyire te vagy. Mindenki. A sztárok a modellek a királyok a császárok de még Trump is :D Te te vagy. Meg se próbálj más lenni. Csinálj mindent úgy ahogy jól esik. Ne feledd hogy a "jó" meg a "megfelelő" "normális" (uff) jelzőket ember hozta létre. Csak egy ember tudja semmibe venni. Akár te például. Simán! Aki megutál azért mert önmagad vagy, az meg mehet...oda.Táncolj körbe-körbe a szobában és röhögj. Ha megkérdezik mért csinálod röhögj. Na jó így garantáltan hülyének néznek. De lesz pár ember aki veled fog röhögni :D
2017. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!