Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rínak az emberek, hogy...

Miért rínak az emberek, hogy nincs pénz erre arra, mikor a plázák tömve vannak (folyt. Lent)?

Figyelt kérdés

...a parkolóba Audi, BMW, Ford tucatszámra, ezreket költenek el ott, IPhone a kézben, Nike air a lábon, mindenki vmi egzotikus helyen nyaral, megkérik a barátnőjük kezét, esküvő van valahol, minden második embernek van gyereke, éttermekben vacsoráznak minden este...

Lehet "féltékenynek" mondani, irigynek, de ha ennyire rinyálnak, hogy nincs pénz semmire akkor ezekre, hogy van? (tudom, van aminél nem esznek csak legyen mit mutogatni, vagy hitelre van)



2017. júl. 16. 16:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Az átlag nem engedheti ezt meg magának...gondolom valami pénzesebb helyen láttad ezeket a dolgokat. De amúgy sokan vannak, akiknek nincs pénzük, de a rongyrázás az megy. olyan életet akarnak élni amilyet nem engedhetnek meg maguknak..lehet venni használt bmw-t is, el lehet menni vacsizni minden este, meg nyaralni stb...de lehet hogy egy forintot se tudnak félrerakni idős korukra, akkor majd éhen halnak mert a nyugdíjból nem futja mindenre. De legalább felkerül az olaszországi nyaralás képe facebookra, amire ráment 2 ember féléves fizetése de totál megéri :)
2017. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Fatal_3rror_ ***** válasza:
78%

Egyrészt általában nem azok panaszkodnak akiknek van, hanem akiknek tényleg nincs. Hiába van ezer ember a plázákban ha százezrek meg éhbérért dolgoznak.


Másrészt nálunk megvan az a kettősség hogy nyugati életmódot próbálunk fenntartani keleti fizetésekből. Mert Magyarországon még a jól fizetett emberek is felét-harmadát kapják annak amit egy Nyugati ország dolgozója.

2017. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2%

"Mert Magyarországon még a jól fizetett emberek is felét-harmadát kapják annak amit egy Nyugati ország dolgozója."


Meg a felét-harmadát fizetik is a megélhetés, lakbér, stb-re!

2017. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Én dolgoztam luxusterméket áruló üzletben és alig voltak vásárlók...
2017. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
utolsó ez nem így van....ha mondjuk 3x annyit keresnek, akkor sem 3x annyiba kerül a megélhetés. hanem mondjuk 2x annyiba mint itthon. szóval arányaiban jobban kijönnek a pénzükből mint mi. ezt rengeteg svájcban, németben, hollandiában és ausztriában dolgozó ismerősömtől hallottam
2017. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ismerek olyat aki meg ha nem is hal ehen a ho vegen, de nem engedhet meg mindent maganak, es most Rodoszon vannak. Oke lehet o felre tett, es hosszu ido utan el tudott menni, de ismerek olyant is (igaz 17eves), hogy a szulei epphogy megengedhetnek vmit, de iphone nem tudom hanyassal jar, szuleit csicskaztatja es ri hogy ezt azt nem kap meg. Es ismerek olyat aki mondja hogy nincs penz, de a gyereket meg szuli, hatha lesz...
2017. júl. 16. 16:36
 7/21 anonim ***** válasza:

igen ez van Budapesten, és?


Nézd meg vidéket ahol a többség él, turkálóból öltöznek az emberek.


Pesten van egy szűk réteg aki így él, ez a magyarázat.


Vannak átlagos, szakadtabb emberek is plaza-ban, ezt miért nem írod?


Nekem nincs is autóm, és szoktam plaza-ba járni, néha vásárolni.

2017. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Minden ember ismer közvetve-közvetlenül több 100 vagy több ezer embert, bárki tudná sorolni...
2017. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
3%
Vidéken is rengeteg jómódú ember, még a falvakban is! Tudom, mert körülöttünk szinte mindenki pénzes, de nem becsületesen tettek szert arra a pénzre... Putrisi cigányok is zsír új Opel Astra-val furikáznak...
2017. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem ők rínak.
2017. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!