Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek miatt vagyok depressziós?...

Ezek miatt vagyok depressziós? (Nem tudtam más kategóriát találni)

Figyelt kérdés
Sziasztok, 14 éves fiú vagyok! Élvezem a nyarat meg minden,hála istennek még sok van hátra. De mégis nagyon félek a suli kezdéstől, hogy mitől is? Most leírom: Általában reggel, én nagyon goromba vagyok mindenkivel, mert ha felkelek , nem bírok elviselni senkit... ez úgy 10-15 perc múlva el is múlik... Reggel tisztálkodom, nem szoktam reggelizni, nert nincs étvágyam... amikor bemegyek a suliba minden megváltozik... azt érzem, hogy nekem mindenki csak rosszat akar, ezért általában, próbálom keresni nem a tömeget... (de legeslegbelül tudom, hogy senki se szeretne bántani) Sokszor érzem azt, hogy azért is kell megvonnom a velem való kommunikációt az emberektől, mert szerintem én már túlzottan bemesélem magamnak, hogy depressziós vagyok, s nem akarok nekik fájdalmat okozni, ha úgy szolnék vissza. Van egy lány, akivel actually tök jókat szoktunk beszélgettni, tetszik is, csak mivel nagy az önbizalom hiányom meg ilyen téren "lámpalázas" vagyok, ezért egy idő után eléggé témátlanná válik a beszélgetés... Emiatt általában otthon befekszek az ágyba, és órákig gondolkozom, hogy hogy lehetek ekkora nyomorék... Térjünk át az edzésre... Járok evezni, elég sok esdzésre le szoktam menni, de amikor nem, akkor egész nap a rossz dolgok jutnak eszembe: Meghalnak a szüleim, nem tudok beilleszkedni a középsuliba, 5-4 kilót le kéne adni, de azt mondom mindig, hogy nem vagyok képes, nem vagyok megelégedve magammal... Ezért is általában depressziós szoktam lenni... Szerintem ennek az egész dolognak az EGÉSZ oka az önbizalom hiány... de nem tudom... Nektek mi a véleményetek? Lehet, hogy ezek mind csak a kamaszkorral járnak együtt?

#magány #depresszió #beilleszkedés #kamaszkor #kamasz #hormon #önbizalomhiány önbizalom hiány iskola
2017. júl. 21. 01:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Részben a kamaszkor, de az nagyon minimális. Próbáld meg a dolgok pozitív oldalát nézni és tűzz ki magad elé kisebb célokat. Pl.: Ma beszélgetsz egy általad szimpatikus emberrel. Az egésszel kapcsolatban szerintem tényleg bemagyaráztad magadnak. A halálra meg néha-néha mindenki gondol. Próbáld magad lekötni, elterelni a figyelmedet ilyenkor. Ha bármi kérdésed lenne írj.
2017. júl. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnsz depressziósnak ezek alapján.
2017. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves Ismeretlen! Nem vagy depressziós, csak kicsit elveszett. Én egy 38 éves óvónő vagyok és hasonlóan töltöm napjaimat. Pedig nekem van családom, gyerekem, karrierem. Egy óvodát vezetek és minden kis veszekedés kikészít. A munkaterápiát választottam, hogy lekössem magam, de ha nincs semmi egész nap az interneten keresem a nagy semmit. Én most egy hobbin gondolkodom, csak még nem tudom mit csináljak.
2017. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!