Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik az emberek a...

Miért szeretik az emberek a segítségkérőket sértegetni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy leginkább ezen az oldalon, de szinte minden másik MAGYAR internetes helyen előszeretettel sértegetik/oltogatják az emberek azokat, akik például öngyilkosságon gondolkodnak vagy éppen egyéb más lelki, mentális problémájuk van.


Például az öngyilkosságra biztató válaszok mögötti embereket nem nagyon tudom megérteni.. 100%-ban biztos vagyok benne, hogy nem gondolják komolyan, de ettől függetlenül az éppen aktuális segítségkérőnek rosszul esik.

(Más dolog a morbid humor, amikor poénkodnak ezekkel a dolgokkal (pl 9gagen), az teljesen rendben van, mert tudatva van, hogy nincs komolyan gondolva.)


A vicces az, hogy rengeteg külföldi gyakorikérdésekhez hasonló fórumot/kérdezgetős oldalt végigjártam ebben a témában (tehát a depresszió, személyiségzavar, öngyilkosság, vagdosás, kábítószer.. stb. témák) és eddig egyetlenegy rosszindulató kommentet nem találtam, bármennyire is szánnivaló volt a kérdés.

És itt olyan oldalakról beszélek, amiken a moderáció közel sincs ennyire komolyan véve, mint pl ezen az oldalon.


17/F


2017. júl. 21. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Az emberek nagy része, kultúrálatlan suttyó. De Magyarország az még tök oké, el nem tudjátok képzelni mi van itt Szerbiában. Itt komolyan is gondolják
2017. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

aki öngyilkos akar lenni az gyenge, jöhet nekem ide bármilyen idióta magyarázattal, hogy így úgy amúgy erős volt aki megtette meg mit tudom én..


7 évig voltam depressziós eleje vége súlyos volt, szóval tudom milyen mélyponton lenni, tudom milyen amikor már nem sok választ el tőle

aki meg tényleg komolyan gondolja az meg nem rinyálni jön ide az megteszi

sokan segélykiáltásként dobálóznak ezzel, mert gyengék és maguktól nem tudnak kijutni a sötétségből

a mentális betegségekből kijutni úgy lehet ha az egyén akarja, tesz érte!


először igenis tenni kell azért, hogy jobb legyen, nem egyből rinyálni, hogy így úgy amúgy megöli magát az illető


szánalmas ha valaki érzelmileg zsarol(na) másokat, ezért ilyenek az emberek, nem hagynak az ilyen embereknek és jól is teszik

viszont a segélykiáltásokat meg kell hallgatni


én jó pár embernek segítettem már itt név nélkül, volt akikkel találkoztam is, de az első lépést akkor is nekik kell megtenni és nem hülyeségekkel dobálózni, hanem eljutni oda, hogy "ki akarok jutni a depresszióból" "meg akarok gyógyulni" nem pedig menekülő utat meg mások segítségét várni, először tenni kell érte és akarni a gyógyulást


24F

2017. júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az osztályomban is ez megy. A volt legjobb és egyetlen barátnőm ellemem fordította az osztályt. Alapból depressziós voltam akkor már egy éve, és mikor meglátták a vágásokat a karomon, mindig mondták, hogy csináljam már, mélyebben, erősebben. Csak arra gondolom nem számítottak, hogy meg is fogom tenni. Mindig magamnál hordtam a vágóeszközömet, úgyhogy miután elegem lett abból, hogy minden nap odajönnek ezzel csesztetni, fogtam, és jó erősen belebasztam a karomba. Persze vérzett rendesen, mindenki észrevette, volt aki elrohant szólni az osztályfőnöknek, volt aki csenben elvonult, volt aki sírva fakadt. Az osztályfőnök meg 2 másik tanár jöttek és bekötötték, közben jött értem a mentő, szorítókötés, varrás, pszichiátria, kezelések, egyéb finomságok.

Mára jobban vagyok, és az osztálytarsaim is leszálltak rólam. Már csak egy évet kell kibírnom velük.

2017. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%

Én hajlamos vagyok erre, de csak bizonyos esetekben. És azért pl. ha vki öngyilkosságról ír, annak nem taposok bele lelkébe azzal, hogy "bmeg, másnak ezerszer szarabb sorsa van", mert tudom, hogy az öngyilkossági hajlam az HAJLAM kérdése, nem azé, hogy kinek milyen szinten történt rossz dolog az életében. DE.

Pl. sztem, ha vki tényleg segítséget akar, az tisztelje már meg annyival az olvasókat, hogy helyesen ír, vagy legalább egy Word helyesírás-ellenőrzőt végigfuttat az írásán... hogy ne 3 óráig kelljen olvasni 3 mondatot, hogy megértsük, miről van szó.

Vagy ha olyan dologban kéri a segítségünket, ami etikátlan és illegális, akkor megjegyezzük, hogy fog neki segíteni a radai rosseb (hogy hogy magyarázkodja ki a megcsalást meg hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie... meg ha egy kölök felírja a háziját, hogy oldják meg helyette... utóbbi esetben nem arra gondolok, ha megírja, hogy rohadtul nem értem a matekpéldát, hanem amikor kész olvasónaplót ír fel)

2017. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért szeretik sértegetni őket, mert ennél többet nem tudnak adni. Játszák az eszüket, pedig ők is voltak már valaha mélyponton, és ilyenkor kinek ne esne jól pár kedves szó? Álszentek, 0 empátiával.
2017. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert biztosak benne, hogy csakis a kérdező saját "hülyesége", hogy ilyen helyzetbe került és fel sem merül bennük, hogy megtörténhet velük, vagy szeretteikkel is.
2017. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na meg persze, jó adag bunkóság, vagy tán gonoszság is kell ehhez.
2017. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!