Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell kiállni magamért...

Hogyan kell kiállni magamért az iskolában?

Figyelt kérdés
ti hogyan csináljátok ha bántanak hogyan szerelitek le a kötöszködő osztálytársakat? a félelem nem szól közbe?
2017. júl. 22. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Félelem a legnagyobb problémád. Ha azt legyőzöd, onnantól már el tudod intézni hogy ne szekáljanak.


Nekem senki nem szól be igazán amiért mindig kiállok magamért. Felsorolom a tulajdonságaimat, és betippelve megnézzük a te tulajdonságaidat is.


Én: Nem érzek félelmet. Ez egy nagyon jó "fegyver."

Mivel nem érzek félelmet, ezért képes vagyok ésszerűen gondolkodni, és átgondolni azt hogy mit mondjak ahhoz hogy a másik fél megijedjen, és nekem legyen igazam is.

Mivel nem félek, ezért józanul gondolkodom, és tudom mikor van nekem igazam, tehát elképesztően határozottan tudok beszélni másokkal, és ha ez mellé én még ijesztőnek is akarok tűnni, a másik embert kb. totál betudom szaratni. Ezért a tanárok sem mernek velem vitázni nagyon, mert képes vagyok kirúgatni is őket, az osztály előtt beégetni, stb. Nem még hogy egy osztálytársam szóljon be.


Te pedig: Félsz. Ez miatt már alapból nagyon rossz helyzetben vagy, hisz nem tudsz tisztán gondolkodni, sem határozott lenni, képtelen vagy a vitában nyerni, és árad belőled az hogy te félsz, ezért mégjobban bántani fognak.

Meg kell tanulnod nem félni, és ha vitatkozol valakivel, mindig állj készen arra hogy akár szét is kell verned a másiknak az arcát. Ha így készülsz fel, hogy ebből simán lehet véres verekedés, és ezek után is belemész a vitákba, akkor látni fogják rajtad hogy szétvered őket ha kell, és egyáltalán nem félsz.


Ezt elég nehéz megtanulni, és az elején mikor próbálsz bátor lenni, lehet lesz olyan hogy úgy érzed te most nem félsz, utána neked jönnek, és összefosod magad, mert nem határoztad el magad eléggé mielőtt a vitába fogtál.


Tehát az első a félelem amin dolgoznod kell.

Utána az érveléseden. Én bármiről tudok vitázni, és ha kell bárhogy alakítom a beszélgetést, hogy én tűnjek áldozatnak például, holott én vagyok az aki a másikat terrorizálja. Tehát ha nem félsz, azon kezdj el gondolkodni mit mondott a másik, és hogy mennyire van igaza. De ebbe nem mennék bele, mert innen már jóval nehezebb és komplexebb, és nincs is szükséged arra hogy ilyesmit tudj egy általános iskolában.

Ha szeretnél még valami tanácsot kérni, írj rám.

2017. júl. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Elöttem szóló jól mondta. Neki kell menni a sok gyökérnek, utána nem fognak piszkálni.
2017. júl. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is pont ilyen koru gyerekeim vannak mint te.

Elmondom a tippet amit nekik adtam. Nem irod hogy fiu vagy-e vagy lany, mert mind a ket nem mashogy probalja kicsinalni a tarsait, szoval a valasz reakcio is kulonbozik.

A fiaimnal ez mukodott:

Ha kotozkodtek vagy beszoltak akkor erzelem nelkul odaloktek valami szoveget: "kapd be haver" de nem veszekedve vagy gyulolkodve. Inkabb ugy mint ha belesz@rnanak hogy a masik mit mond csak ugy szokasbol reagaljak le. De nagyon fontos hogy ne lassanak ilyenkor felelmet vagy gyuloletet, mert akkor nem fognak tisztelni es annal jobban csinaljak.

Mert a rajtad latszo reakcio az ami hajtja oket, hiszen ettol erzik magukat nagynak. Ha nem latnak rajtad reakciot, es tudsz hidegen de batran reagalni, "huzz el francba haver" akkor beken fognak hagyni.

2017. júl. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az agresszió semmit nem old meg ellentétben azzal, ahogy az előttem szóló mondja. Többen mindig erőfölényben voltak, vannak és lesznek is egyetlen emberrel szemben, nem ez az a mód, amin nyerned kell.


Az eszed kell használni ellenük. Ha félelmet látnak rajtad, nem fognak leállni. Nem az a lényeg, félsz-e, hanem, hogy látják-e rajtad. Ha a félelem ellenére is magabiztosságot mutatsz, ignorálod őket, és nyugodtnak tűnsz, könnyen föléjük kerekedhetsz pusztán a szavaiddal.


Ehhez azonban fel kell építened egy alapvető önbizalmat - előny, de sok esetben elég megfelelő mennyiségű kitartás vagy makacsság. Biztos van valami, amiben jobb vagy, mint ők, és az orruk alá tudod dörgölni, ha beszólnak.


Sok múlik az időzítésen is. Ha a kötözködés agresszióig fajul, érdemes olyan irányba terelned őket, hogy egy tanár látószögében legyenek, aki célszerű, ha nem azt látja, mikor eleged lesz, és éppen visszaütsz, hanem az előző néhány percet - na, ez az, amiben sosem volt szerencsém.


A társaság csak akkor tanulta meg, hogy lehet békén hagyni, miután orvosi látlelet és kamerafelvétel bizonyította a történteket, az igazgató meg kiosztotta a megfelelő mennyiségű intőt. Végül is komoly férfierőről tesz tanúbizonyságot, hogy öten kellettek egy lány ellen :D

2017. júl. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neki kell menni szerintem is. Lehet elvernek. De tobbet nem fognak utana piszkalni mert ha gyoznek a bunyoban ha nem azert oket is eri nehany pofon azt meg azert ok sem akarjak utana tobbszor.
2017. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!