Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy valaki azért...

Lehetséges hogy valaki azért ügyetlen mert önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem a barátnőm 17 éves kislányáról. Én egy kisebb hotelben dolgozom konyhalányként, és gondoltam beajánlom őt ide recepciósnak, mert nagyon szeretett volna dolgozni valahol. Mikor fölvették recepciósnak, majd kiugrott örömében, hogy végre neki is lesz saját pénze, és az első fizetéséből mindenkinek ajándékot vesz. Egyébként tudni kell róla hogy szegény nagyon túlsúlyos, és emiatt az iskolájában is csúfolják. Szemmel láthatóan önbizalomhiányos: nagyon halkan beszél, mindig lehajtott fejjel jár, és soha nem mer senkinek ellent mondani, mégha ez a saját kárára is megy, nagyon naív. Mikor bekerült a munkahelyére hibát hibára halmozott. Először még elnézőek és kedvesek voltak vele, de aztán elegük lett, és nagyon csúnyán beszéltek vele. Ő pedig ahelyett hogy megvédte volna magát elcsukló hangon mindig ezt monda: 'Bocsánat hogy még engem is el kell viseljél, nagyon béna vagyok és csak hátráltatlak'. Majd megszakadt a szívem mikor ezt hallottam. Már egy hete nincs ott, de annyira megviselte ez a munka, hogy már ki sem akar menni a házból, és egész nap sír, és nem eszik/iszik semmit mondván hogy ő úgyse jó semmire (már elvileg dolgozott máshol takarítóként, de állítólag ott sem jeleskedett). Szerintetek ha magabiztos lenne, akkor nem lenne esetlen? Most gondolkoznak pszichológuson, de az anyukája nem helyesli hogy elmenjenek. Szerintetek segítene a pszichológus?
2017. júl. 22. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Hogy a fenébe ne . Eleve mitől dagad az ember mellkasa, hát nem attól, hogy kinyalják a seggét fényesre, állandóan magasztalják, dicsőítik, megveregetik a vállát, a pasiknak meg mindennap másik nő sz--pja le a ..rkát.
2017. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem inkább azért önbizalomhiányos, mert ügyetlen.
2017. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg a második válaszoló által írt megfordított ok-okozati viszony lesz a megoldás.


(Mondjuk egy halk szavú, önbizalomhiányos embert recepcióra rakni eleve nem kellett volna... )

2017. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
en is mindent elszurok es ugyetlen vagyok, nekem ezert nincs onbizalmam mert ezt tudom magamrol hogy ilyen vagyok es hogy ez rossz, sztem nala is ez a helyzet.
2017. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Valami élénkítő készítmény jó lenne neki, májra mindenképp, de azt egyáltalán nem ajánlom, hogy olyantól aki jelenleg is hivatalosan orvos. Írj ha érdekel.
2017. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Szociális gátlás
2017. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a kuruzslótól nehogy vegyél valamit!!

amúgy pedig igen, valószínűleg az anyja otthon kikészíti, és ezért ilyen szegényke. Borzasztó volt még olvasni is ezeket a sorokat.

2017. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Igen, azért ügyetlen mert önbizalomhiányos.

Megállás nélkül azon aggódik, hogy ki mit gondol róla, jól csinálja -e amit csinál, és arra nem figyel hogy mit is csinál és hogyan is kéne jól. A félelem miatt teljesen elterelődik a figyelme arról amit csinálni kéne, nem tud fókuszálni miatta.


Az segítene rajta, ha lefogyna, akkor lenne mire építenie a magabiztosságát. Ennyiből olvasva elég vészes a csaj, sok segítségre szorulna, de valami sport nagyon jót tenne neki.

2017. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, kissé önbizalomhiányosan. De meggyõzõdésem, hogy az ügyetlenséget és önbizalomhiányt egyaránt, külön-külön kezelni kell. Mindenképp figyelmesebbé kell válnia, ez alap. Abban nem hiszek, hogyha elmegy egy pszichológushoz, akkor egyszerre minden ezzel kapcsolatos problémája megoldódik. Mindkét "oldalról" fejlõdnie kell, munkában is gyakorolni. Valóban gátat jelent az önbizalomhiány, de attól még egy magabiztos ember is lehet ügyetlen, szertelen, ennyivel még nem oldódik meg minden.
2017. okt. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!