Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen élni Észak-Európában?

Milyen élni Észak-Európában?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, szeretnék majd minél előbb elköltözni Magyarországról, ennek borzasztóan egyszerű, de nevetséges a legfőbb oka: melegem van. Egyszerűen nem tudom élvezni az életemet, mert amint 25-30 fok felé megy a hőmérséklet, iszonyatosan ideges leszek a hőségre, ezáltal több hónapig egyszerűen nem tudok normálisan élni.

Észak-Európa pedig tökéletesnek tűnik.. Legtöbb országban jó a megélhetés, szép a táj, gyönyörűek a nők és a legfontosabb, hogy az átlaghőmérséklet júliusban is max 20 fok.


Leginkább valamelyik Skandináv országra gondoltam, de igazából akár Oroszország is jó lenne..


Kérdésem az lenne, hogy milyen szakmával lenne a legcélszerűbb kimenni, helyi nyelvtudás nélkül (tehát csak angolul és magyarul tudok)?

Illetve, hogy milyen ott élni? Tapasztalatok?


Most hirtelen még Kanada is beugrott, de az eléggé másvilágnak tűnik.


2017. júl. 22. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nahát, kezet foghatunk. :D

Nekem még Alaszka is szóba jöhetne. Igazából mindegy, de menekülni fogunk az időjárás elől.

Azt mindenképpen érdemes tudni, hogy a skandináv országokban nyelvismeret nélkül nem sokra fogsz menni. Az angol/német sajnos nem elég, elvárják, hogy beszéld az adott ország nyelvét.

A férjem Dániát szemelte ki, mint lehetséges leendő lakhelyet, üzleti okokból ő gyakran utazik ki, így kézenfekvő lenne. Habár fogalmam sincs én meg tudnám-e tanulni a nyelvüket. :/

Nekem ismerősöm van kint Norvégiában is. Ő most tanulja a nyelvet, mert nélküle nehezen boldogul. Festőként dolgozik, jó szakmunkásokra szükségük van, és meg is becsülik őket. Szinte többre mész egy jó szakmával, mint ha több diplomával indulsz kint melót keresni.

Írország nem szimpi? Ott pl. elég az angol.

2017. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Írország meg Svájc is jó hely, de akár a Himalájára is mehetsz ha jó a tüdőd.

Számomra az is fontos hogy kevés legyen az adott helyen a migráns, ha egyáltalán van az adott helyen.

2017. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
#2 az adott helyen te is migránsnak fogsz számítani...
2017. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Felőlem aztán...

de még így se egy telepes senkinek. Erre rövid és jól meghatározó kifejezést nehéz találni.

2017. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem is várjatok meg!!
2017. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!