Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz-e az, hogy akik csúnyán...

Igaz-e az, hogy akik csúnyán írnak, azoknak nagyobb az inteligencia-szintjük (okosabbak)?

Figyelt kérdés
Ez fordita is/sem igaz? (Vagyis ha valaki szépen ír, azt jelenti, hogy alacsony az IQ-ja?)

2017. júl. 22. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen, nagyon csúnyán írok és nagyon okos vagyok.
2017. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés az írás szépsége, és az intelligencia között. Lehet, hogy egy Nobel-díjas professzor is rondán ír, és Lakatos Kokeró Raffael is. A prof. azért, mert gyorsan ír sokat, az irokéz meg azért, mert buta, mint a föld.
2017. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én is nagyon csúnyán írok és nagyon okos vagyok.
2017. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha ilyesmire vagy kíváncsi, akkor a legokosabb rákeresni arra, hogy vannak-e lektorált folyóiratcikkek, amelyek azt mutatják, hogy az IQ korrelál a csúnya kézírással. Én ezt tettem, és ugyan nem töltöttem sok időt a dologgal, de úgy látom, hogy nincs ilyen. Vélhetően azért, mert az intelligencia nem egy homogén képesség (bár IQ tesztek vannak, azokat lehet használni egy kutatásban, még ha meg is vannak a korlátok). További probléma, hogy mi számít szép kézírásnak. Egy pszichológiai kutatásnál azt csinálnák, hogy megkérnének 3-5 embert, hogy értékeljék a kézírás szépségét egy Likert skálán és az általuk adott pontok átlagát használnák a korreláció vizsgálatakor.


Az igazi probléma viszont az, hogy bármi korrelálhat bármivel. A korreláció viszont nem jelenti azt, hogy akik csúnyán írnak, azok azért írnak csúnyán, mert intelligensek. Még azt sem jelenti, hogy közös oka van a két jelenségnek. Lehet, hogy véletlen egybeesésről van szó. Ahhoz, hogy oksági kapcsolatot feltételezzünk, meg kellene magyarázni, hogy az intelligens emberek (bármit jelentsen is ez) miért írnak csúnyán? Mi a hatásmechanizmus? Ha erre nincs magyarázat, akkor önmagában a korreláció nem sokat mond.


Persze ha valaki talál olyan lektorált folyóiratcikket, amely legalább a korrelációt kimutatja, azt én is érdeklődéssel olvasnám.

2017. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 I noor Y ***** válasza:
50%
Lehet benne vmi de nem mervado
2017. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez változó. Én nagyon csúnyán írok mégis seggh.lye vagyok. :D
2017. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.

Így nézve általánosítás, nem jó válasz rá se igen, se nem.


Ha szeretnél IQ-t mérni, írj rám s lemérem neked.

2017. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
A balkezeseknek általában nem szép a kézírásuk, és ők szinte kivétel nélkül értelmesek.
2017. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó,van egy balkazes ismerősöm,és nagyon szépen ír,de nem olyan értelmes (vicc)
2017. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem meg tényleg van ilyen. :D
2017. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!