Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is van hasonló külföldö...

Nektek is van hasonló külföldön dolgozó ismerősötök?

Figyelt kérdés

Mikor hazajön látogatóba:


- Játsza az agyát, hogy töri a magyart, pedig még csak 2 hónapja van kint.


- Minden mondatába megpróbál belecsempészni egy "hogy is mondják ezt magyarul?" Külföldiűl még nem tud, de magyarul már elfelejtett.


- Hazalátogatáskor megpróbál valami nem evilági divat szerint öltözni, hogy lássák már nem tartozik annyira közénk.


- Egy farmerja van, ami 140 ezer vót.


- Kötelező kedvence a túró-rudi, a pálinka, továbbá ölni tudna egy jó paprikás csirkéért. Persze még itthon élt, addig nem volt jó, csak a belga praliné, meg a Jack Deniels.


- A Teszkóba jól be is vásáll itthon, 6 rúd téliszalámi, 1 karton Dunhill. "Figyejé' má sógor/bratyó/öcsi/hugi kifizetnéd? Tudod nálam csak font/euro/dollár van. Maj' megadom" Amit aztán elfelejt.


- A külföldön dolgozó magyar 5000 fontot vagy 7000 eurót keres odakünn takarítással. Legalább is az itthoniaknak ezt adja elő, közben örülne ha a tizedét megkapná.


- A külföldön dolgozó magyar Floridába jár nyaralni. "hisz most csak 10 ezer euró egy hét, szinte ingyen van, a hülyének is megéri" Persze még életébe nem látott ennyi pénzt.


- "Figyej' má sógor/bratyó/öcsi/hugi nekem nem tudnál segíteni melót találni kinn?" A válasz: "Ááá háá ide nyelvtudás kell pörfökt" Persze neki sincs.


- Továbbá megtudhatjuk, hogy neki milyen kiterjedt világnézete van és akik itthon élnek, dolgoznak, azok mind prolik.


- Minden hazalátogatása alkalmával, külön történetet hallhatunk arról, hogy ő úgy száll repülőre, mint az itthoni "poorok" a helyijáratos buszra.


- "úúúúhhhhh jeeehhhh mekkora király vagyok, me külföldön dógozok. - azt mit csinálsz külföldön? - há mosogatok."


- Egy hét bőven elég is volt neki, hogy elege legyen Magyarországból. Hát még az itthoniaknak ő belőle.


Véleményem szerint 10-ből 9 külföldön dolgozó magyar ilyen. Nektek is van hasonló ismerősötök vagy rokonotok?



2017. júl. 25. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

"Véleményem szerint 10-ből 9 külföldön dolgozó magyar ilyen."


Az hogy a te ismeretségedbe esetleg csak ilyen suttyó proli parasztok vannak, az nem azt jelenti hogy mindenki ilyen.

2017. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok ismerősöm dolgozik külföldön különböző körülmények között, de egyik sem ilyen.
2017. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg azért elég sok külföldön dolgozó szeret nagyzolni az otthoniak előtt meg lenézni az otthoniakat.
2017. júl. 25. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
putrisok így működnek nincs ezen semmi meglepő
2017. júl. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok ismerősöm és barátom él és dolgozik külföldön (magamat is beleértve), egyikünk sem viselkedik így.
2017. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek abszolút jellemzőek:


"- Minden mondatába megpróbál belecsempészni egy "hogy is mondják ezt magyarul?" Külföldiűl még nem tud, de magyarul már elfelejtett."


"- Kötelező kedvence a túró-rudi, a pálinka, továbbá ölni tudna egy jó paprikás csirkéért. Persze még itthon élt, addig nem volt jó, csak a belga praliné, meg a Jack Deniels."


Pedig nem idióták az ismerőseim.

2017. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is sok a külföldi ismerősöm, de nem játszák így az agyukat. Van köztük olyan aki 1-2 évente jár haza, addig nem nagyon használja a magyart, náluk van hogy mikor hazajönnek pár napig nehezen jutnak szavak az eszükbe, de hamar visszarázódnak. Egy srácot ismerek, aki félig magyar, félig osztrák, de angol nyelvterületen él, ő az egyedüli aki tényleg töri a magyart, mert Ausztriaban nőtt fel. Szóval nem is teljesen ez az anyanyelve.

Plusz ők tényleg beszélnek "külföldiül".


Ruházkodásban nagy különbséget nem látok, kajánál tényleg van aki mondja, hogy XY kaja hiányzott neki, mert kint nincs ilyen túró, tejföl miegymás és nem tudta megcsinálni ugy ahogy itthon megszokta. Viszont itthon is ezeket ették, nem utólag találták ki. Forint kapcsán ilyen nem volt és inkább ők hivnak meg másokat, mert a többségnek ez olcsób hely mint ahol él.


Fizut pontosan nem tudom, nem kérdeztem meg mennyit keresnek, sokat nekem nem is mondana. Van aki titkárnő, ápoló, szerelő kint, olyan is van aki magasabb beosztásban dolgozik bankban, van programozó szóval elég változó, de egyik se takarít/mosogat.


Nyaralás inkább attól függ ki hol él, van akinek ide hazajönni a nyaralás, de egy rokonom Ausztráliában él ő meg Japánba szokott eljárni nyaralni. Neki az van közel, rajong a kultúrájukért és nem csak azért megy, hogy ezzel menőzzön itthon.


Munkát nem kértem, hogy segítsenek kint keresni, de szerintem segitenének. Repülőről se szoktak nagyon mesélni, csak mikor valami történt pl. időjárás miatt töröltek egy járatot.


"Egy hét bőven elég is volt neki, hogy elege legyen Magyarországból. " - ez még csak csak, szeretnek hazalátogatni, de több ismerősöm is mondta, hogy ő nem akarna ide visszaköltözni

2017. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
12 éve lakom külföldön, egy ilyet se ismerek...
2017. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sok ilyet ismerek kozelebbi-tavolabbi korokbol, es marha idegesitoek. Ha teged CSAK ilyenek vesznek korul, ideje lecserelni az ismeroseidet... amugy meg nem kell veluk tartani a kapcsolatot , es kesz. En is kulfoldon elek mar jo par eve, ezek a tipusok az itteni magyarok elott is jatszak az agyukat, nem csak Mo-n levok kozott. Mar meterekrol kiszurom a magyarokat, meg sem kell szolalniuk kb.
2017. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon gaz,ha azert leszoltok valakit,miert megbicsaklik a nyelve itthon.rohadt szar erzes,Es en spec nem direkt csinalom.
2017. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!