Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell célt találni az...

Miért kell célt találni az életünknek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 25. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. A fontos az, hogy jól érezd magad a mindennapokban. Ha ez megvan, minden oké. Nem vagyunk egyformák. Van, aki élvezi, ha célokat tűz ki, küzd értük és eléri őket, van, akit csak stresszel már a gondolata is. Úgy élj, ahogy neked jó.
2017. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. Ha nem érzed szükségét akkor nem kell.

Viszont sok embernek, köztük nekem is ez valamilyen szinten értelmet ad annak hogy miért is maradjak életben. Miért kelljek fel minden reggel.

Hogyha nem érzed szükségét, jó neked úgy az élet hogy nincs célod akkor azzal sincs semmi baj.

2017. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

általába mindenkinek van, kérdés az hogy megtudja-e valósítani vagy sem...engedik neki vagy sem, milyen nehézségekbe ütközik, mennyi sz.m.t emberbe botlik stb...

milyen a családja, hogy nől fel, támogatják-e, vagy szemétkednek vele stb...

2017. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, de hasznos.

Nekem például, amikor a kémia vagy a fizika könyv felett ülök már 2 és fél órája és legszívesebben a földhöz vágnám azt kiálltva:-Kell a f@..omnak ez a szarság, akkor az ad motivációt, hogy, ha sebész szeretnék lenni, akkor muszáj megtanulnom mindent, hogy majd a lehető legjobban végezhessem a munkámat.

Meg volt olyan is, hogy azt éreztem senki nem szeret, otthon folytonos veszekedések, az iskolában kiközösítettek, de a céljaim erőt adtak nekem az élethez.

A szomorú igazság pedig az, hogy, ha nem lettek volna céljaim, akkor valószínűleg már 11-12 évesen felvágtam volna az ereimet.:(

2017. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert cél nélkül nincs élet.

Képzeld el, hogy kitalálsz egy játékot. Miért találtad ki? Hogy az emberek játszanak. Van célja.

Tegyük fel, kitalálsz valamit, aminek nincs célja. Egy darab kocka mondjuk. Akkor minek van? Mire használod, mire jó? Értelmetlen, hisz nincs célja, nem jó semmire.

Ha neked sincs célod, te életed is értelmetlenné válik, ezek után pedig kőkemény depresszióba is eshetsz, hisz nincs miért élned.. Akkor minek vagy?

2017. júl. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, de szvsz célok nélkül üres vegetálás az egész, nem élet. Ha viszont ez neked jó és így is boldog vagy, akkor szíved joga.
2017. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, de “Nem születtünk tengni, mint az állat

Hanem tudni és haladni előre." /Dante/

2017. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Neked nem kell.
2017. júl. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!