Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék érzelmileg erősebb?

Hogy lehetnék érzelmileg erősebb?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem egyáltalán nem különlegesnek akarom beállítani magam, sőt kicsit érzelmileg visszamaradottnak inkább, és kíváncsi lennék mit tudnék ezzel kezdeni.


Egyszerűen csak azt érzem, hogy nem kellett volna megszületnem. Nem azért, mert depressziós lennék, szeretem és értékelem az életemet, de nagyon sok érzéssel nem tudok mit kezdeni. Az hagyján, hogy nagyon nagyon nehezen mondom ki mit érzek, ennek valószínűleg az az oka, hogy gyerekkoromban  felém sem nagyon mutatták ki, ezt elfogadtam.


Az igazi problémám az, hogy nem viselem el, ami a világban folyik. Amikor meglátok egy embert tolószékben, legyen az felnőtt vagy gyerek, amikor valaki csak mankóval tud járni, amikor ártatlan állatokat bántanak, ahogy az emberek keresztül gázolnak a másikon, ölik egymást, kínozzák egymást, nem figyelnek oda egymásra, amikor a tinédzserek csoportostul vernek meg valakit és még videóra is veszik és még sorolhatnám, annyi kegyetlenség van a világban,  ilyenkor elönt a tehetetlenség, a düh, nehéz visszatartani, hogy ne sírjak. Csak az jár a fejemben, hogy mit keresek itt? Nem vagyok ide való, nem tudom egyszerűen elviselni.


És nem tudom miért vagyok ilyen gyenge. Nem tudom hogy lehetnék erősebb magához az Élethez.


Mit tehetnék?

23/N



2017. júl. 27. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Először is, próbáld meg azokat a dolgokat kerülni tudatosan amik elszomorítanak. Azt nem tudod kikerülni, hogy látsz egy testi vagy értelmi fogyatékost az utcán (ez engem is nagyon elszokott szomorítani), de azt igen, hogy tudatosan kerülöd azokat a híreket, videókat az interneten amik az általad felsorolt dolgokat tartalmazzák.
2017. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Igen, az elet sajnos szenvedes, ezt tanitjak a buddhistak is. Es a mi dolgunk az hogy megmutassuk, mi nem vagyunk reszesei ennek a pokolnak. Erre gondolj. Probald ezt spiritualis oldalrol megkozeliteni, mert ha ez nem fog menni akkor bele fogsz golyozni, hiszen meg csak 23 eves vagy, de sok minden lesz meg kesobb.

Erosebb akkor leszel, ha elfogadod , hogy az elet

celja nem a kivansagaink valora valtasa, illetve a vagyaink beteljsulese, hanem hogy emberseggel megalljuk a helyunket minden helyzetben.

Amit tehetsz, hogy te torekszel a szeretetre, igazsagra es a bekere minden helyzetben, ha ez sikerul akkor mar tobbet tettel a vilagert, mint az emberek tobbsege.

Az elettapasztalat pedig majd bolcsesseget ad, es vele egyutt lelkierot is. Mas ut nincs, ha a jo uton akarsz maradni.

2017. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szenes43 ***** válasza:

Bocs.de nincs önbizalmad. Nem tudod vagy nem is akarod felmérni hogy te többre vagy képes,bár csak remélni tudom hogy testileg egészséges vagy.

Vannak olyan emberek akik elindulnak egy szöget beverni a falba de közben kiterebélyesedik a gondolatuk hogy az ujjukra is üthetnek stb. A tolószékes sportoló bénán is teljesebb életet él mint a csak az élete fonákját nézegető ember.

2017. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Rossz a nézőpontod. pl. ha testi fogyatékost látsz, nem a szomorúság a helyes érzelem, hanem a csodálat, hogy ő így is képes élni, és sok esetben több benne az életöröm, mint kézzel, lábbal rendelkező embertársunkban.
2017. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!