Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ekkora tragédia, ha nem...

Miért ekkora tragédia, ha nem szeretem az alkoholt, és éjszakázni?

Figyelt kérdés

Akkora tragédiaként élik meg ezt az emberek...

25-30 közt vagyok, de már nem izgat a pia. Régebben toltam alkalmanként, jól is bírtam, de ma már egy kevés is sok. Meg valahogy nem vonz már a másnaposság, hogy a hétvégém elrontom, meg nem is olcsó stb. Az éjszakázás pláne nem vonzz. Vagy a romkocsma, szórakozóhely, vagy ha kimegyünk tüzezni, nem szeretek egész éjszaka kimaradni.


Viszont ha ismerkedem a nők ezt annyira kinézik. Biztos a pincében lakom, meg antiszoc vagyok, vagy mamakedvence. Csak azért mert nem iszom/éjszakázom minden hétvégén. Sokszor nem is akarnak emiatt megismerni. De már a haverjaimat is zavarja, hogy nincs kedvem ezekhez.


Miért tragédia ez?


2017. júl. 29. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért mert felszínes gyökerek. Aki ez miatt elítél, nem is jó arra hogy a barátod/barátnőd legyen.

Én is így szoktam hozzáállni. Aki elítél valami miatt, az nem is érdemes arra hogy köze legyen hozzám.

2017. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a legtöbb magyar csak alkohol ivása mellett tudja "jól érezni magát"
2017. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na ezt tapasztalom...

Es persze ha te szot emelsz mellette, hogy enyhen alkoholiata a legtobb ember, jon a hoborges es neked tamadnak. Pedig pl a heti alkohol is mar alkoholizmus.

2017. júl. 29. 19:35
 4/8 Phoney ***** válasza:

„Pedig pl a heti alkohol is mar alkoholizmus.” – azért úgy látom, nemcsak ők ítélkeznek :)


A kérdésre válaszolva, rossz nőkkel ismerkedsz. De az is lehet, hogy eleve ellentmondásosak az igényeid (tehát az ilyen nők tetszenek, de amit csinálnak/elvárnak, az már nem).

2017. júl. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Zacher is mondta, ez nem itelkezes... a rendszeresseg a fuggoseg nem a meglet
2017. júl. 30. 09:08
 6/8 Phoney ***** válasza:
0%

Zacher doktor úr sok mindenről szeret beszélni, ami érdekli, de nem igazán a szakterülete. Toxikológus, nem pedig pszichiáter (tudomásom szerint). Az olyan orvosok közé tartozik, akik az alkoholizmust ernyőfogalomként használják minden lehetséges alkoholproblémára, csak az a baj, hogy ezzel viccet csinálnak az alkoholizmus fogalmából. (Ha mindenki alkoholista, akkor senki nem az.) Előfordulhat, hogy egy alkoholista csak heti egyszeri iszik, de nem ez teszi az alkoholistát.

Az alkoholizmsnak van egy pszichiátriai kritériumrendszere is (mint konkrét betegségnek), amiben egyáltalán nem szerepel az, hogy milyen gyakran és mennyit iszik az ember. Helyette a kényszerességet, az ivással szembeni következetlenséget vizsgálja, magyarul a szigorúan vett alkoholizmus nemcsak rendszeres ivást, hanem patológiás függőséget jelent.

2017. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

dehogynem. Mert valaki azért iszik alkoholt hogy jól érezze magát, vagy meló után otthon megiszik egy sörikét. Ez szokássá válik, gyakorivá, az már alkesz.


Nekem is van alkesz ismerősöm, ő pl azért iszik, mert állítása szerint olyan borzasztó a hétköznap. Ezért neki munka után kell 1 sörike. Vagy aki minden hétvégén iszik mert bulizik, az meg azért, mert alkohol nélkül nem tudja kiengedni a gőzt.

2017. júl. 30. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tragédia, tökre megértelek. Én sem szeretem ezt a fajta "életmódot". Voltak akik kiröhögtek meg lenéztek, mert nem szeretem az alkoholt, sem a szórakozóhelyeket. Őket elég hamar " kitakarítottam" az életemből.
2017. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!