Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből látszik valakin, hogy...

Miből látszik valakin, hogy nincsen önbizalma?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy miből lehet azt észrevenni, hogy valakinek nincsen önbizalma?


Milyen jelek alapján lehet rájönni arra, hogy esetleg szimpatikus vagy e egy lánynak vagy sem?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2017. júl. 30. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Testtartás, tekintet, kiállás.

A lányok esetében észre lehet venni hogy szimpatikus vagy-e hogy mosolyog-e rád, néz-e téged, keresi-e a szemkontaktust(bár néha ez csalóka lehet, vannak akik nem tudnak mások szemébe nézni)

Üdvözlettel: egy önbizalomhiányos srác.

2017. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
Mert beszari.
2017. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Testtartás, kisugárzás.
2017. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Zavartan tekintget körbe.

Rágja a szája szélét, körmeit, ujjain a bőrt.

Topog, ill. dobol a lábaival, ujjaival.

Látszik az illetőn, hogy zavarában leblokkolt, - alig várja, hogy egy másik ember mondjon valamit, amiből megpróbálhat beszélgetést kikerekíteni.

2017. júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Tudatalatt érzékeled


Tehát a tudatalattid leegyszerűsíti a beérkező információkat.

Nagyon sokat kommunikál egy ember magáról. Ilyenek a testbeszéd, stílus, öltözködés, testalkat is akár, hanglejtés, maga a mondandója, ilyenek. Tehát ezt akár távolabbról megfigyelve is érzékelhstjü. Ezeket az információkat egyszerűsíti le úgy a tudatalatti, hogy összehasonlítja a már tárolt mintákkal az agyban, és amire tud asszociálni, azt fogod gondolni róla.

2017. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem húzza ki magát. Halkan, motyogva beszél. Ketesztbe teszi a karjait. Kerüli a szemkontaktust, ill. rövid időre veszi fel. Néha zavartan nevet.
2017. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Testtartás s annak visszafogott mozdulatai/félénk, ha pl jegyet kell venni s fel kell szólalni szinte lehet hallani a bátortalanságot. Kerüli az emberekkel a szemkontaktust, de olykor az embereket is, hogy ne nézzen rá senki.


El kellene fogadni önmagukat, bár az esetek többsége az alkatával nem elégedett, ami ellen lehet tenni! (csakhát könnyebb "sírni", önsajnálkozni.)

Kisebb koromban én is félénk voltam, ezt megváltoztattam, de pár dolog megmaradt: Alkotok (több művészeti ágon), s ugyanúgy untatnak a "hétköznapi emberek" semmilyen témái. Ezért éreztem magam kilógva mindig. Kisugárzásom határozott, törekvő, de ugyanúgy senkivel nem tudok igazán olyanokról beszélgetni, ami engem 100%-ba érdekelne is. (Akit pedig megismertem tizenévesen anno, ő meg anyukájával elköltözött -állás váltás miatt.)

Az elektronikus kapcsolattartás meg nem az igazi.


Hát ez van. De élvezem az alkotást s a vevőkkel való érdekesebbnél érdekesebb ötleteik megbeszélését. (ez nem egyenlő egy alkotás kivitelezésének menetéről való beszélgetéssel)


24/N

2017. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát :).


Bevallom őszintén sajnos nincsen önbizalmam és hiába szeretnék rajta változtatni egyszerűen nem megy. Igazság szerint volt egy lány akivel beszélgettem de nem tudtam rajta kiigazodni,egy kicsit összezavart ( ha valaki kíváncsi rá,hogy mi is történt pontosan akkor szívesen megosztom vele ). Az önértékelésemmel is problémáim vannak és sajnos még szociális fóbiám is van. Nagyon tanácstalan vagyok mert hiába szeretnék nem jutok egyről a kettőre.

2017. aug. 26. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!