Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért nem mondjuk...

Szerintetek miért nem mondjuk olyan gyakran egy emberre hogy szép, gyönyörű?

Figyelt kérdés
Egy ,,kutató" munka szerűséget szeretnék készíteni és ehhez kéne a segítségetek. Szerintem sokszor inkább tárgyakra, helyszínekre, állatokra...stb használjuk ezt a jelzőt. De az emberekre miért nem? Miért használjuk ritkán?

2017. aug. 1. 00:29
1 2
 1/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
79%

Én azért, mert a szépséget nem maga érte el. Adottság.

De ha pl a ruháját, frizuráját dicséred meg, abban van munka, az az ő érdeme, az róla szól. Megdolgozott érte.

2017. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert kevés szép, gyönyörű ember van. És ekkor sem elég a külső szépség. Ha ostoba, mint a föld, vagy műhaja, műmelle, műszempillája van, akkor a legszebb nő sem annyira szép már. Egy erdő, hegy, vagy az állatok úgy gyönyörűek, ahogy vannak.
2017. aug. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem mondjuk?:(

Én gyakran mondom képzeletbeli barátnőmnek, hogy milyen szép, györnyörű.

2017. aug. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Majd ha átlagon felül lesz valaki, akkor mondani fogom.
2017. aug. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert ritka az igazán szép, vagy gyönyörű ember.
2017. aug. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert az emberek képtelenek látni a szépet, gyönyört egy másik emberben. Én és egy jó barátom is nagyon sokszor használjuk ezt a szót emberekre is.
2017. aug. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Hát talán mert olyan különleges a szó hogy csak a megfelelő embernek mondod aki mint két értelemben gyönyörű bár ilyet tényleg nehéz találni ma már,aki még kívülről az is sok esetben elbízza magát és nárcisztikus tüneteket kezd el produkálni
2017. aug. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva, én azért nem mondom ezt másoknak, mert sokan ha bókolnak nekik, egyből azt hiszik, valamit akarnak tőlük..Egyszer pl. egy lány osztálytársamnak megdicsértem a pólóját, következő szünetben már mindenki arról beszélt, hogy leszbi vagyok -.- Elképzelheted, mi lett volna, ha pl. random azt mondom neki, hogy "ohh de szép az arcod"..

Sok ember meg se érdemli, hogy bármi jót is mondjanak róla.

2017. aug. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én írásban sokat használom, beszédben ritkábban, főleg ha olyan emberről van szó, akit mindkét fél jól ismer. Sajnos az emberek hajlamosak azt hinni, hogyha vkire azt mondod, gyönyörű, már akarsz tőle vmit, ezt meg igyekszem kikerülni.
2017. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En gyerekekre szoktam mondani. De valahogy a kamaszkorral elmulik az az angyali szepseg. Keves felnott gyonyoru. Szerintem egyszeruen ezert nem mondjuk.

A szerelmere szokta mondani az ember, hogy gyonyoru, mert hat a szerelem mar csak ilyen. Akibe szerelmesek vagyunk, sokkal szebbnek latjuk, mint amilyen.

2017. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!