Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez könnyen befolyásolhatóság?...

Ez könnyen befolyásolhatóság? (Többi Lent)

Figyelt kérdés
Nem tudom miért van ez, de ha szeretek valamit (mondjuk zenét vagy zenekart) és akár egyetlen egy ember azt mondja hogy az a zene nem jó (nem feltétlen ha nekem mondja elég ha csak látom hogy valahova azt írta) akkor már néha bizalmatlanul tekintek utána arra a zenére amit szeretek... ismét csak mondom, akár ha egyetlen egy ember is ezt mondja. Miért van ez?
2017. aug. 1. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát valamilyen szinten ez igen, könnyen befolyásolhatóság, bár szerintem az is természetes, hogyha az ember hall egy rossz véleményt, akkor már fenntartásokkal kezeli az adott dolgot (pl zenekart). Csak kérdés, hogy ez a rossz érzés mennyire erős. Szerintem gondolkodj el először azon, hogy valóban ennyire fontos más emberek véleménye számodra? Ha igen, miért? Hiszen csak mi magunk dönthetjük el, hogy mit szeretünk igazán, ehhez semmi köze más emberek véleményének.
2017. aug. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1: az a baj, hogy egyes emberek úgy mondják el a véleményüket, mint ha tényként mondanák
2017. aug. 3. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Na látod, ez igaz. Mit is tanácsoljak... Fogd be a füled? :D vagy csak mondd meg nekik, hogy nem kértél véleményt.
2017. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az is igaz, de azt hiába mondanám hogy nem kértem véleményt, mert szólásszabadság van és mindenkinek joga van ehhez. Bár igaz még kb. fél éve durvább volt a helyzet, akkor szabályosan pár hétig nem is hallgattam az egyik kedvencemet amit leszólt 1-2 ember, de kb mostanra jöttem rá hogy ez hülyeség, nem tetszhet mindenkinek. Csak hát abban is van különbség hogy hogyan közlik a negatív véleményt ahogy előbb is mondtam... akik általában tényként közlik azok nem tisztelik mások véleményét.
2017. aug. 3. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem. Na de most akkor ott tartunk, hogy miért fontos ennyire mások véleménye? Oké, valamennyire mindenkinek fontos, de... Na, azért már javultál :) egyszerűen csak tudatosítsd magadban, hogy ez a te életed, te ízlésed, még ha valakinek nem is tetszik, te szereted. Idővel szerintem ez el fog múlni, hogy ennyire érdekel mások véleménye, szerintem jó irányba haladsz :)
2017. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!