Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy valamiben...

Volt már olyan, hogy valamiben sikeresek lettetek, de az oda vezető út nehézkes, borzasztó volt?

Figyelt kérdés

Rengeteg dolog van amit szeretnék csinálni. Amikor elkezdem egy idő után úgy járok vele, hogy ez nehéz és nem is igazán akarom. Ilyenkor sokan azt tanácsolják, hogy mivel nem szereted abba kell hagyni, keress olyat amit űllandóan szeretsz csinálni (ilyenem nincs)!


Volt már olyan, hogy kitartással sikeresek lettek valamiben, ami nagyon nehezen indult?



2017. aug. 1. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Gyakorlatilag bármi komolyabb siker, amit el tudsz érni, az azért siker, mert szívtál miatta sokáig, hogy eljuss, és sikeresen megcsináltad.

Ha csak valamit sokáig csinálsz, az simán kitartás, de nem feltétlenül siker.

2017. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Öngyilkosságom rövid története kb...
2017. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, a legtöbb dologgal így vannak az emberek. Én a szakmámban elég jó vagyok, de mindig eszembejut hogy kezdőként mennyit bénáztam. Ha akkor abbahagytam volna, meg minden akadálynál abbahagynám akkor még mindig nem lenne belőlem senki.

Az fontos, hogy legyen affinitásod valamilyen szinten, talán akkor kevésbé nehéz, de akadályok mindig lesznek amiket meg kell ugranod és amikor a legnehezebb akkor nyomd magad a legjobban

2017. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
oviba/suliba én voltam a kövér kislány meg ráadásul nem tagadom lusta is hogy tegyek ellene. 😀 aztán elhatároztam magam. Most mindenki megfordul utánnam az utcán ;) büszke vagyok arra amit elértem de szenvednem ke
2017. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
oviba/suliba én voltam a kövér kislány meg ráadásul nem tagadom lusta is hogy tegyek ellene. 😀 aztán elhatároztam magam. Most mindenki megfordul utánnam az utcán ;) büszke vagyok arra amit elértem de megszenvedtem az odavzető utat
2017. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen, Kérdező. 6 évig fejlesztettem egy játékprogramot teljesen egyedül, ami egy norvég együttesről szólt. Mikor megneszelték, hogy közel a kiadás ideje, eljöttek Magyarországra, és személyesen vették át a saját példányukat a játékból a kiadás során.

Az az érzés jobb volt mint ötszáz orgazmus egyszerre :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

2017. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Psycho ***** válasza:

Várj, akkor most szereted (csak nehéz), vagy nem szereted?

Én úgy vagyok vele, hogy attól, hogy valami nehéz, még csinálom - adott esetben pont azért, mert szeretem. Persze B verzió, hogy muszáj, külső okok miatt (pl. határidő :D). Nagyon kevés olyan dolog van, ami 100%-ig tökéletes (ilyen nem nagyon jut eszembe most). Mármint olyan, amiből meg lehet élni. Szinte mindennek vannak árnyoldalai, ezt is el kell tudni fogadni. Ezt nevezik kitartásnak.


Volt ilyen nekem persze, többször is. Most jön a példa. :) Kapásból pl. annak idején a gimis végzős királyválasztási kampány ugrik be. Nekem kellett összevágni a videóanyagot. Ez több mint 10 éve volt, nem is értettem kellőképpen hozzá akkor még, plusz sikerült összeszednem valami fincsi vírust. Lefagyott a gép, összeomlott a rendszer, akadozott, lassú volt nagyon. Pokolba kívántam már az egészet - de hát muszáj volt megcsinálni, mert jött a határidő, azaz a vetítés napja. Nem hazudok, szó szerint 5 perccel a suliba indulás előtt végzett a videóvágó progi (egész éjjel ment a gép). A suliban meg nem akarta lejátszani, mert valami nevenincs kodekkel hányta össze az az izé, de sikerült ott a helyszínen átkonvertálni.


Végül szerencsére mindenkinek nagyon tetszett, jól esett a sok dicséret :) De az oda vezető út? Húhh...

2017. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szinte minden terület ilyen. El kell kezdeni, és belelendül az ember.
2017. aug. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat! Azért úgy látom itt páran kicsit túlreagáltátok, lehet félreérthető volt a kérdés, azért akkora problémáim nincsenek! Csak érdekelt a véleményetek. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 2. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!