Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyan embert, aki...

Ismertek olyan embert, aki csak azért nem dolgozik, mert indokolatlanul magas fizetést vár el?

Figyelt kérdés

Bátyám nem hajlandó dolgozni, csak érettségije van, egy könyvet nem olvasott el egész életében, csekket nem tud befizetni, stb.

Viszont elvárná, hogy félmillás fizetést kapjon

pl. részmunkaidős adminisztrátorként. Kapott volna kb. 120ezret nettó, röhögni kezdett.

Inkább otthon lakik és hallgatja apánk üvöltözését, meg titokban kéri nagyszülőktől a pénzt.

Másik ismerősöm is hasonló fizetést várt volna el eladóként.

Van hasonló ismerősötök, mi lett vele később, meddig válogatott?


2017. aug. 1. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy haverom, aki 8 általánossal azt hitt övé a világ, de aztán eltünt az utca melegében.
2017. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat.

Ahogy írtad. Részmunkaidő, tök jó pénz, és háborog, hogy "csak" ennyit kap.

Én meg csak pislogok, hogy néha közelébe sem járok annak az összegnek (normális munkaidőre felszorozva), pedig sokkal tanultabb vagyok mint ő.


Az a baj, hogy vannak jó páran akiket szinte semmi végzettséggel ide-oda benyomtak, és az ismeretségi körük is ezt várná el.


A mi lett vele későbbet még nem tudom, mert ez a jelen állapot.

2017. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Második elég jól leírta.

Igen, tesómat is benyomták több helyre is, de sehol nem maradt meg az általad írt dolgok miatt sem.

És én is csodálkoztam, mert közben én is a töredékéért dolgoztam akkoriban. Nem a szerencséjét irigylem neki sem, hanem hogy elégedetlen még ezzel is.

2017. aug. 1. 23:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van.

De az ilyen embernek nem tudod megmagyarázni, hogy azért a fizetésért bizonyos végzettséget kellene szereznie, valamint, hogy valamit fel is kellene érte mutatni.

2017. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Magamat hoznám fel, de én dolgozok. Sajnos csak külföldön kaptam munkát, viszont a szakmámban, és szeretem csinálni. Itthon 200.000 lett volna a kezdő fizetés. Most 7000$ keresek. Nem amerikában lakok, csak $-ban kapom a fizetésem.

Én úgy voltam vele hogy 25 éves koromig tanultam, nyáron tapasztalatot szereztem. Szüleim ezzel foglalkoznak amivel én, szóval gyerekkorom óta tanultam. Elvártam hogy megfizessék + ne nézzenek egy rabszolgának. Az persze más kérdés hogy végzettség nélkül mi az elvárható. De mondjuk az olyat, aki egy rabszolga munkára éh bérért nem akar menni, azt megértem. Persze amit te írtál kedves kérdező, az tényleg szomorú.

2017. aug. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
5. Hát azért más ha valaki 25 éves koráig tanul (gondolom egyetemet végez) mint aki 18 évesen leérettségizik és kiskirálynak hiszi magát.
2017. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5. Te céltudatosan csináltad a dolgokat és nem akartál rabszolga lenni, ez is más.
2017. aug. 2. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!