Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dúl bennem ez a kettősség?

Miért dúl bennem ez a kettősség?

Figyelt kérdés

Bántottak. Lelkileg nagyon megviselt egy hozzám közel álló ember viselkedése velem szemben. Éreztette velem a (szerinte) felsőbbrendűségét. Ő mindenben jobb volt, mindent jobban csinált, szerencsésebb is volt. Legalábbis szerinte. Aztán szépen lassan velem is sikerült elhitetnie ezt. Odáig fajult a dolog, hogy sikerült teljesen lerombolnia az önbizalmam és egy kész roncsnak éreztem magam. Két hónapja megszakítottam vele a kapcsolatot, de suliban újra találkozni fogok majd vele.

Azóta építgetem újra az életem és próbálom visszaszerezni a régi énemet. Előtte sem voltam túl magabiztos, szóval van mit helyrehozni. Próbálok nem gyűlölettel gondolni rá, vannak pillanatok viszont, amikor bosszúra vágyom. Nem fizikai bántalomra, semmi illegális vagy törvénysértő dologra. Csupán szeretném, ha visszakapná az élettől azt a sok kínt, fájdalmat és szenvedést, amit nekem okozott. Ugyanakkor szeretném ezt az egészet magam mögött hagyni és csak a szépre és jóra asszociálni az elkövetkezendő időkben.

Tudom, hogy ez nem egészséges dolog. Mit tudnék tenni, hogy ne merüljenek fel bennem ezek a negatív szándékok? Nagyon nem szeretnék lesüllyedni az ő szintjére és olyan emberré válni, mint ő?

Vannak esetleg hasonló tapasztalatok?


2017. aug. 3. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
először is amit érzel természetes minden ember érez ilyet. Személy szerint én pont a közell álló szemszögét ismerem a problémás család egyéb problémák 2 dolgot eredményezhetnek befordulsz magadba vagy elinditasz egy automatikus védekező reflexet más szóval s**gfej leszel félsz a érzelmektől és mindent hangosan erőssen magabiztosan oldasz meg pedig a lelked mélyén félsz. Na igy érezhet az ismerősöd. Keress más barátokat nem lehetetlen. De a helyedbe ha még fiatal vagy levetkőzném ezt a nem amgabiztos viselkedést nem kell hozzá sokminden nincs idegesitőbb egy olyan srácban aki nem mer megszólalni vállalni a véleményét elveit mert mindentől beremeg a segge. Nem kell lesülyedni az ő szintjére de a te szinted is elég gáz. Szedd össze magad és egy igazán jó tanácsom van bár fiatalkoromban mondták volna: Szarj le mindent! Kövér vagy és baszogatnak tesin h cicid van? Röhögj eggyet annyira nem számit, Vékony a hangod és gunyolnak röhögj rajta kit érdekel. Tök mindegy mennyire szopatnak Pattanjon le rólad mert a nap igy is ugy is fölkel holnap az élet megy tovább. Neked kell eldöntened ,hogy azzal töltöd az életed,hogy hagyod hogy mások befolyásoljanak vagy szarsz mindenre és elkezdesz boldog lenni.
2017. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én örülök, hogy van egy kis cicim.

Ugyanis lány vagyok.

Köszönöm a válaszod! :D

2017. aug. 3. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!