Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elakadás a gyászban? Hogyan...

Elakadás a gyászban? Hogyan kell feldolgozni?

Figyelt kérdés
Egy éve meghalt az egyik mamám,idén most a másik.Nagyon kötődtem hozzájuk,mégsem tudok sírni.Az élet megy tovább, de ha mélyebben belegondolok mi történt,abszurdum és összeszorul a szívem. Tudom,fel kéne dolgozni,bár nem tudom,elfojtom vagy csak érzéketlen lettem? Mit kéne éreznem?Hogyan mennének a fázisok? Olyan mintha úgyse lenne igaz,nem haltak meg csak nincsenek itthon.

2017. aug. 7. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
EZ főleg tudatalatti tagadás, de nincsenek fix fázisok. Mindenkinél egyedi s más, még ha pszichológiához nem értőek próbálják általános sémákba rakni őket. Tudatosítsd, elmentek. Légy boldog amiért segítettek, szerettek téged, boldog, szeretettel teli életet éltek.. Ők is haladnak előre természetben.
2017. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is részvétem.


Ezt a fogalmat, hogy elakadás a gyászban, még nem láttam leírva. Aránylag friss mindkét nagyszülőd elvesztése, légy türelmes magaddal szemben! Az, hogy nem tudsz sírni, az nem azt jelenti, hogy elakadtál. Minden ember másképp éli meg szerette elvesztését.

Nekem apum halt meg 3 éve, egy évig képtelen voltam kimenni a temetőbe, más pedig minden nap kimegy, akinek meghal egy közeli hozzátartozója, úgy talál megnyugvást a lelke.

Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá, itt van a szívemben, de nem járok temetőbe még most sem, csak akkor, amikor születésnapja van, karácsony, stb.

Mindenki másképp próbálja feldolgozni.

Nem vagy érzéketlen! A fázisokat nem tudom, mert ennek nincs konkrét menete - szerintem.

2017. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Utolsó szintén részvétem.
2017. aug. 7. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Én se értem ezeket a fázisokat, amiket a pszichológusok írnak. Szerintem is mindenkinél más. Nekem másfél éve halt meg apukám, idős volt, és hosszu betegség után. Nekem gyakran ki kellett és ki kell menni a temetőbe, leszedni a koszorukat, megcsinálni a sírt, virágokat ültetni, öntözni, stb. Muszáj, anyukám már nem képes rá, mert ő is elég öreg. De nekem nem is okoz gondot, olyankor "beszélgetek" vele. Sírni nem szoktam. Én azt javaslom neked kedves kérdező, hogy ne erőltess semmit, nem kell "érezned", ne keress "fázisokat", az idő megoldja, "feldolgozod" - jaj, micsoda hülye szó ez erre. A szived összeszorul, vszinűleg életed végéig. Amikor előveszem kicsi öreg nagypapám és nagymamám fotóját, az enyém is összeszorul, pedig én már 30 éve elvesztettem őket. Bennünk élnek tovább, azért. A halál nem abszurdum, hanem az élet vége. Hány évesen, hogyan halatak meg a nagymamáid?
2017. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!