Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek folyamatos depress...

Mit tehetek folyamatos depressziós érzéseimmel?

Figyelt kérdés

Már a kérdés is kicsit hülyén sikerült, de bocsássatok meg, nagyon kivagyok!

Alapvetően nagyon szomorkásra sikerült ez a nyár. Óvónő vagyok és a nyári szünetem fele már le is telt! Se egy fodrász, se egy manikűr, vagy pedikűr. Nem csináltam itthon egy rohadt takarítást sem. Minden reggel gyomorgörccsel ébredek és már előre félek a naptól. Ami eddig boldoggá tett, az most félelemmel tölt el. A legnagyobb bajom az emberi kapcsolatokban rejlik. Mindenkivel jópofizok, kedves vagyok és ha valaki egy picit is megbánt összetörök. Egész nap a hajamat csavarom, totál le vagyok blokkolva. Mindig azt várom más mit mond, és aszerint cselekszem. A legrosszabb az, hogy ezeknek a hülye dolgaimnak teljes tudatában vagyok. Mintha egy élősködő tapadt volna rám, ami nem hagy élni. Valójában ez a munkám, a párom, meg az anyám. Velük nincs semmi gond csak mind a három dolog erősebb és elnyom engem. Szeretem őket, csak úgy érzem elnyomnak az állandó kritikájukkal.

Tudom zavarosnak tűnök, de ez depressziós jeleket vált ki belőlem. Alapvetően félek, és nem tudom miként lehetnék erős. Ha barátaimnak elmesélem, csak pillanatnyilag tudnak segíteni, megnevetettnek, de ugyanabban a kakiban érzem magam. Menjek el pszichológushoz, vagy sportoljak. Vagy dobjak ki minden szemetet az életemből?



2017. aug. 7. 23:13
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem jó ötlet a pszichológus, egy biztos: ártani nem árt.
2017. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell elérned hogy ne érdekeljen mások kritikája hanem kizárólag magadnak felelj meg.

Régen én is nagyon kényes voltam mások kritikájára. Ez azért alakulhatott ki mert az iskolában megfelelési kényszerem volt, ami sulin kívül is folytatódott az élet minden területén mint amikor egy lendkerék a tehetetlensége miatt nem tud hirtelen megállni. Aztán amikor befejeztem az iskolákat és az évek során jól kipihentem magam szellemileg, kiegyensúlyozott is lettem és mások kritikája sem érdekelt többé. No meghallottam, de csupán kíváncsiságból hogy vajon másokat hogyan bosszantok azzal amit éppen kritizálnak. Például volt úgy hogy egész nap valami fontos infókat böngésztem a neten, mire egyik ismerősöm sértődötten naplopónak nevezett. Erre én tréfából azt feleltem hirtelen hogy beköltözök a lakásába parazitának és moshat, főzhet, takaríthat rám mint ha öreg lennék, az én dolgom meg a henyélés lesz.

49/F

2017. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez jó!!! 😉
2017. aug. 7. 23:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek az emberek akik bántanak, tudják, hogy sebezhető és érzékeny vagyok, csak rajtam töltik ki a gyengeségüket! Nekem kell fejlődnöm! Az a fő bajom, hogy kra el vagyok fáradva! Túlhajszolom magam és nem kapcsolódok ki! És arra hagyok a legkevesebb időt, amire kellene! Kikapcsolódáa, gyerek, bulik, barátnők stb. Na meg bevonzom a negatív embereket! Holnaptól pihentetem az agyam!!!
2017. aug. 7. 23:42
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem ezek az emberek akik bántanak, tudják, hogy sebezhető és érzékeny vagyok, csak rajtam töltik ki a gyengeségüket!"

Ha az emberek megérzik hogy valaki fáradt vagy gyenge akkor szinte élnek a lehetőséggel a hatalomvágyuk kiélésére. Ezt az emberi tulajdonságot igazolta a Stanfordi börtönkísérlet is: [link]

Röviden, ha kiszolgáltatott embert láttak akkor gyötrő is akadt.

2017. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!