Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiány, önértékelési...

Önbizalomhiány, önértékelési problémák, testképzavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A segítségeteket szeretném kérni mert tanácstalan vagyok. 18 éves fiú vagyok. Fiatalabb koromban el voltam hízva és emiatt nagyon sokszor bántottak napi szinten. Senkivel sem osztottam meg még a saját családommal sem, megpróbáltam elfojtani saját magamban. Azt vettem észre, hogy ha tegyük fel eszem egy csokoládét akkor utána bűntudatom van és csak arra tudok gondolni, hogy el leszek hízva tőle. Nem vagyok saját magammal megelégedve mindig csak a hibáimat keresem magamban. Bevallom őszintén utálom saját magamat amikor belenézek a tükörbe. Nem tudom, hogy mennyire fontos de egyáltalán nincsen önbizalmam, mindenhez úgy állok hozzá, hogy ez nekem úgy sem sikerülne és inkább bele sem kezdek. Az önértékelésemmel is komoly problémák vannak, mindig összemérem magamat másokkal és csak a hibáimat keresem. Az utóbbi időben észrevettem, hogy nagyon sokszor van hangulat ingadozásom is, az egyik percben még életvidám vagyok a másik percben pedig elmenekülök mindenki elől és csak arra vágyom, hogy egyedül legyek. Azt is észrevettem, hogy a saját rokonaimmal sem igazán tudok miről beszélgetni. Ott ülök a társaságukban csendesen és csak arra tudok gondolni, hogy miért nem tudok valamit a témához hozzáfűzni és ez nekem nagyon kellemetlen érzés.


Elnézést kérek ha rossz témában tettem fel a kérdésemet.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2017. aug. 8. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2017. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia. Ne haragudj azt elfelejtettem.


A kérdésem az lenne, hogy hogy változtathatnék ezen a hozzáálláson, hogy ne legyen önbizalomhiányom és, hogy ne csak a rosszat lássam magamban?

2017. aug. 8. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 18 éves fiú vagyok.

Bár nekem az ellentétével volt bajom, túl vékony voltam. A pólómat sem tudtam levenni, nyáron hosszú ujjú pulcsikban flangáltam, mert nem fogadtam el magam szóval meg tudlak érteni.

Ami nekem segített, az az edzés volt. Olyan mértékű önbizalmat adott már egy hónap után (ami nem sok, nem is látszott túl sok meg rajtam), hogy nem érdekelt mások véleménye, nem a legjobbnak tartottam magam, de az akartam és akarok lenni. Ez az ami motivál, és emiatt nem zavar, hogy másokhoz méregetem magam... látsz egy fiút 50-es karral? Szteroid, neked legalább lehetnek gyerekeid. Látsz egy kidolgozott, szép izmokkal rendelkezőt? Ch... csak várjon 3 évet, és mérföldekkel megelőzöd. Ez legyen a fejedben, mindig a jobbra törekedj, és a legjobbat fogod elérni! Nem azt mondom, hogy kondizz, mert drága és szerintem felesleges, ha csak nem akarsz ismerősöket is szerezni. Otthon is tudod csinálni, Tesco-ba veszel egy páros súlyzót 3000Ft-ért, és tökéletesen elég lesz, a többi gyakorlatot saját testsúllyal/betontömbökből/ami van-nal csinálod. Ha most nem is tűnik nagy dolognak az edzés, adj neki esélyt, csináld 2 hónapig, rendes diétával, és Te is fogsz változást látni, és mások is fognak dicsérni, hogy "hmm.. ez egy faxa csávó, mert tesz a céljaiért", és ez lesz az, ami megadja a folytatáshoz szükséges löketet. :) Javasolhatnék pszichológust is, de ha egyszer ez beválik erre a problémára is, és egy iszonyat jó testet is ad, akkor miért tenném?


A társasági dologhoz azt tudom hozzáfűzni, hogy én is ugyanígy vagyok vele jelenleg is. Ez nem az önbizalomhiány, hanem a túl sok gondolkodás miatt van, észrevettem, hogyha nem magammal vagyok állandóan elfoglalva, akkor sokkal többet figyelek a társaságban lévő témákra is, így ezzel az önelfogadó procedúrával folyamatosan sokkal jobban érzem magam társaságban, és sokkal könnyebben tudok hozzászólni bizonyos témákhoz.

2017. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

"és csak arra tudok gondolni, hogy miért nem tudok valamit a témához hozzáfűzni és ez nekem nagyon kellemetlen érzés. "

Talán pont azért nem tudsz a témához hozzáfűzni semmit, mert arra gondolsz hogy nem tudsz hozzáfűzni semmit, nem is figyelsz rájuk, csak magadra.


"Bevallom őszintén utálom saját magamat amikor belenézek a tükörbe."

Te vagy az aki utálja magát. Te döntöd el, mit érzel magaddal kapcsolatban, ha te meg az utálatot választod, gratulálok. Miért választod a szenvedést?


"Azt vettem észre, hogy ha tegyük fel eszem egy csokoládét akkor utána bűntudatom "

Akkor ne egyél.


"mindig csak a hibáimat keresem magamban. "

Ne a hibáidat keresd.


"mindig összemérem magamat másokkal és csak a hibáimat keresem."

Ne mérd össze magad másokkal.


"A kérdésem az lenne, hogy hogy változtathatnék ezen a hozzáálláson, hogy ne legyen önbizalomhiányom és, hogy ne csak a rosszat lássam magamban?"

Úgy, hogy változtatsz a hozzáállásodon. A kérdésedbe benne van a válasz. Ne a rosszat keresd magadban, hanem a jót, szeresd önmagad, amiért te te vagy.

A megoldás ott van a szemed előtt a problémádra (amit csak te kreáltál magadnak).

2017. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az edzés erre nagyon jó, mert jobban fogsz tőle tetszeni magadnak és nagyobb lesz a szeretet magad iránt, de egyébként keress olyan dolgot amiben ki tudsz magasodni az átlag közül és akkor megjön az önbizalmad, hogy apám, de tudok. Esetleg egy barátnőt se ártana beszerezni. A beszélgetés olyan dolog, hogy megkell találni a közös hangot az emberrel. Ha az nincs meg akkor keress másik embert. Nyílván ezalól a család azért kivétel. De próbáld elfogadni magad, hogy úgy vagy jó ahogy és aki ezt nem értékeli menjen a brébe.
2017. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es igazi "Nesze semmi, fogd meg jól!" választ adott.
2017. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azóta sem változott semmi sem. Menthetetlen vagyok.

2017. okt. 7. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Tipikusan olyan dolgok amiken pszichológus nagyon is tud segíteni.
2019. ápr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!