Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt a mai tizenévesekke...

Mi történt a mai tizenévesekkel? Szülők miért teszitek ezt?

Figyelt kérdés

Minden 7-14 évesnél ugyanezt látom, és baromi érdekes.

Amikor én ennyi voltam, akármennyit játszhattam akármilyen erőszakos játékokkal, szüleim engedték hogy nézzek korhatáros filmeket is... amikor 12 éves voltam már levédtem jelszóval a számítógépet, és nem engedtem hogy anyámék hozzáférjenek.


Ami azért furcsa, mert mi ennek ellenére hatalmas közösségi életet éltünk. Minden nap kimentünk beszélgettünk bicikliztünk stb.. és senki sem volt közülünk erőszakos. Nem éltem vissza semmivel, persze interneten ment a maszat, de amúgy rengeteget kutatgattunk meg csomó építőjellegű dologra használtuk.

Játékokról nem is beszélve... bnőm testvérét is hallom ahogy játszik a barátaival és valami elképesztő. Folyamatos agresszió, szivatják egymást stb... mi akármivel játszottunk mindig összedolgoztunk benne, erről szólt az egész.

Na meg tudtunk felnőtekkel rendesen kommunikálni, ki tudtuk magunkat fejezni.


Valahogy a jelenlegi tizenéveseknél, azt látom hogy szülői nevelésből adódóan lelkisérültek. El vannak tiltva mindentől, viszont otthon meg a szülők a tetteikkel terrorizálják őket úgy hogy nem is tudnak róla...


2017. aug. 8. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

ÚRISTEN! MICSODA FORRADALMI KÉRDÉS!

Életemben most először olvasok ennyire mély, letargikus és egyben elkeserítő szöveget.


Le a kalappal! Filozófus szakmán gondolkodtál már? Annyira egyedi a gondolkodásmódod, hogy szerintem ki kellene próbálnod!

2017. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem odaírni... kinek nem inge, ne vegye magára.


Te is most belebotlasz valamibe és csak belekötsz. Itt próbálod kiélni a lelkiszegénységed. Mint ahogy a tizenévesek akik nem kapnak elég szülői hátteret.

De nyugodj meg, nem a te tehetsz róla :)

2017. aug. 8. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon rosszul latod a helyzetet es fogalmad sincs arrol mi kell a gyereknek. Ne arra alapozz hogy gyerekkent te mit eltel meg, meg mire emlekszel abbol.


A mai tizenevesekkel az tortenik hogy eltavolodtak a szuleiktol, teljesen kulon vilagban elnek, es nem a szuleik nevelik fel oket hanem az internet es a haverok. Nem varom el hogy megertsd ez miert rossz igy, de rossz. Ez tortenik.

2017. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem te értetted félre az írásomat.

Nem állítom hogy ezek kellenek a gyereknek. Azt állítom, hogy nem ezek miatt lesz a gyerek lelkisérült, hanem a hiányos szülői neveltetésből. Ha valakinek stabil lelki világa van, nem befolyásolja a média, vagy akármilyen képzelet szüleménye termék...


Igen csak hogy azért távolodnak el a szüleiktől, mert a szülők nem képesek hiteles példát mutatni.


Mondok egy példát..

Rengeteg szülő eltiltja a gyereket az erőszakos dolgoktól, közben otthon a szülők marják egymást. Anya kibeszéli apát a gyereknek, apa meg szintén elmondja mindennek anyát és szintúgy a gyereknek... ezzel hatalmasat hasítanak a gyerek önképébe és már megalapozták azt hogy nem egészséges párkapcsolati példát lát.


Sajnos a legtöbb szülő nem érett a gyereknevelésre.

2017. aug. 8. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:

# 1


:DDDDD Legjobb válasz.

2017. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!