Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek annak az embernek...

Szerintetek annak az embernek aki az interneten követeli hogy őt magázni kell mert azt hiszi ezzel majd jobban tisztelik, valami lelki baja lehet? Vagy kisebbségi komplexusa?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rám úgy szoltak rám hogy ne magázódjak.
2017. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ezt egy csevegésben, ismerkedésben, nem egy hivatalos levelezésben...
2017. aug. 9. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Csak tisztelettel van másokkal szemben, és viszont elvárja.
2017. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen. Én átlag magázással kezdtem régebben. Így neveltek. Úgy szoltak rám hogy tegezzem. Szóval nem tudom hogy az általad említett emberek hol vannak. Bár elég beképzeltnek tűnik ha őt csak magázni lehet. :D
2017. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Második. Ha követelned kell a tiszteletet akkor nem vagy rá méltó.
2017. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha ő is magáz téged, akkor nincs probléma. Ha idősebb, vagy magasabb beosztású, akkor pedig evidens, hogy addig magázódunk, amíg nem ajánlja fel a tegezést. Szerintem a chat-nek és levelezéseknek nem gond, ha átvesznek néhány valós kommunikációs etikettet.


Ha pedig arról van szó, hogy a való életben tegeződtök, de a neten ő magáztatni akarja magát, akkor azt már én sem értem.

2017. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig a magázódás egy iszonyat sznob és felsőbbrendüsködés, ha az egyik fél elvárja a másiktól. Korra való tekintettel? Na ne nevettess. Most miért érdemel ő többet? Azért mert idősebb nálam? Mivel több ő? semmivel. Nehogy már egy biológiai állapot miatt hajtsak fejet elötte ami amúgy is bekövetkezik, ha tetszik az embernek ha nem :D Én senkit nem magázok, és nagyon szeretnek, kedvelnek az emberek. Simán lehet azt is mondani, hogy: Józsi bácsi mond már meg nekem mikor nyit ki a pékség. A bácsi nyilván a korára használatos jelző, ami a nyelvünk része, a magázódást pedig szerintem tűzzel vassal kikéne írtani a nyelvbnől, mivel csak eltaszítja az embereket egymástól. Szerencsére egyre jobban veszik is ki a nyelvből. Régen még akkora kreténség volt hogy a szüleiket is magázták a gyerekek.... mekkora ocsmány egy dolog komolyan...
2017. aug. 9. 22:48
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

A magázódás egy sok évszázados, gyökeres része a magyarságnak és ezt kívánod te a pokolra? Pont az egyik legnagyobb megkülönböztető jegyünket?


Az idősekkel szembeni tiszteletadás a legrégebbi törzsektől kezdve, az ógörög és római kultúrfejlődésen át, egészen a szabad individualizmus aranykorszakáig (napjainkig) a társadalom széles rétegében elfogadott és helyes.


"Most miért érdemel ő többet?....Nehogy már egy biológiai állapot miatt hajtsak fejet elötte"


Akkor remélem a nőkkel való érzékenyebb bánásmódot is elítéled. És most nem csak az ajtónyitogatásokra és szék kihúzásra gondolok pl.: egy étteremben, hanem minden olyan további illemtant, szokást és nézetet, amit eddig megilletett egy nő. És most igazi nőkről beszélek, nem luvnyákról. Ahogyan vannak idős urak és vén k*csögök is.


"Mivel több ő?"


Mondjuk 40 évvel. Egy tucat szerelemmel. Több ezernyi megszületett, kipróbált és értékelésre jutott gondolattal és döntéssel. Azoknak az érzések tapasztalatával, amit egy fiatal pont azért nem érezhet, mert tényleg túl fiatal még hozzá. És ezek még csak azok a dolgok, amiket emberi megközelítésből írtam, mert ott van még a nagyobb munkatapasztalat is, a nagyobb tudástár és gyakorlatiasság.


És most ne gyere azzal a sz*r dumával, hogy ez nem igaz minden öregre, merthogy az alföldi paraszt bácsika tuti nem érhet fel a pesti egyetemistával stb. stb. stb.

Ez egy képletként is felfogható, amiben van egy valószínűségfaktor is. A minél nagyobb korkülönbség nagyobb tapasztalati "mennyiséget" hordoz magában, a valószínűségi faktor pedig az határozza meg, hogy az összes öregből kiválogatva egyet épp mennyire volt abban a helyzetben, hogy tényleg meríthessen tapasztalatokat.


"Én senkit nem magázok, és nagyon szeretnek, kedvelnek az emberek."


És akkor most biciklizzelek körbe? Én magázódom, szerinted akkor most utálnak? Vagy nem szeretnek jobban?

2017. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked nem tetszik a magázódás, de ettől még ez egy létező, működő forma. Senkit nem taszít el a másiktól. Ez egy tiszteletteljesebb forma, és szerintem nincs baj azzal ha valakinek ez az elvárása. Nem lelkibeteg csak neki ez tetszik. Persze számít a stílus is, de bunkóság mindenkit tegezni szerintem. Lehet hogy van akit nem zavar, mások meg nem akarnak beszólogatni de az idősebbeket így szocializálták nagyrészt, jobb ha óvatos vagy.
2017. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, én elítélem a nőkkel szembeni érzékenyebb bánásmódot, mert egy férfi is lehet ugyan úgy érzékeny. Azt kéne felfognod, hogy elsősorban emberek vagyunk és csak utána férfi és nő. AMúgy nem tudhatod hogy mennyi szerelmen esett át egy fiatal és mennyit is gondolkodott. ez sok külsőségtől is függ. Pl: Mennyire intelligens, mennyire szeret új dolgokat tanulni, mennyire hajéamos a gondolkodásra. Az emberek többsége az iskola befejezése után nem gondolkodik, úgy érzi ott megkapta a válaszokat a kérdéseire, és ennyi. Beáll a gyárszalag mögé és csomagolm 40 évet. Nos, ez az átlag. Ebben mi tisztelni való van? Hogy szlépen és turbó spebességgel tud csomagolni? :D ez is csak egy példa volt. Mellesleg apám élő példa arra hogy életében eddig 3 nó volt... anyum elött egy, anyum, és utána pedig még egy és most már nem is próbálkozik.
2017. aug. 10. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!