Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy akár már...

Miért van az, hogy akár már egy fénykép alapján is képes vagyok irigykedni más emberekre? Hogy győzzem ezt le?

Figyelt kérdés
Van, hogy teljesen ismeretlen emberek vagy csak valamilyen távoli kötődés van valamelyik ismerősömhöz. Pl. van egy srác, akinek megnéztem az instagramját, ahol a barátnőjéről meg róla vannak fent fényképek, hogy külföldön nyaraltak és ettől tök irigy leszek még egy tök ismeretlen emberre is, hogy fú hát neki milyen tök jó élete lehet. De ha reálisan belegondolok, végülis ezt pár képből nem lehet megállapítani, igaz, hogy valójában valakinek milyen élete van? Mit tegyek ez ellen?

2017. aug. 9. 23:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Ráaadásul azt mondják, hogy általában az ilyen "látszat" mögött vannak a legnagyobb visszásságok.


Nekem is van életem, de soha nem éreztem, hogy bármit közszemlére kellene tennem belőle.

2017. aug. 9. 23:23
 2/5 Bihar Valatonon ***** válasza:
Hát az irigység általában abból fakad, hogy hiába van életed, nem vagy vele elégedett...
2017. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak akik tényleg nem foglalkoznak ezzel, de ahogy Te úgy én is irigy természet vagyok, vannak a látszat mögött ferdítések, és? Ha látom hogy a 19 éves gyerek 200 lóerős gyorsaságit használ, és mivel imádom a motorokat nem a mögöttes tartalmat fogom nézni mert nem lakom ott a közelében hogy ismerjem, ellenben lépést akarok tartani az ilyenekkel és én is egy kihívásnak tekintek erre.


Nálam ez megszünteti az irigységet, mai világban mi már egy nyaralás? Ahol nincs hitel, albérlet ott átlagos fizetéssel is megengedhető üdülés külföldön.

A barátnő meg szubjektív, nekem nincs rá szükségem most mert hamarosan jön az autóm, így azzal leszek elfoglalva.

Szerintem így lásd a dolgokat ahogy én.

25F

2017. aug. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attol hogy valaki jolnez ki egy kepen likeoljak 100 an attol elobe lehet egy olyan fiu akit meg csak 10 en mert nemismerik annyira odaveri ugy kinezetre arcra stilusra mint az allat a noknel. Ezzel aztakartam mondani h kepen lehet fesziteni nyaralgatni de gondold csak el kitudja.. Az a ratyi csicska lehet az anya apa penzebol ment el, annak a nonek pont ezert kell h lehuzza es amugy elete nincs mer eltartjak mimden ruhajat mindenet a szulei vettek szoval egy vilagtalan kis vereb. ;) szoval hiddel span sok ilyen gyoker van feszit a kepen kozbe egy nulla. Szoval nemlehet egy keprol leszurni, de gondolhatnal rosszat is nem egybol magasztalot ilyenekrol.. Elvegre kitudja ;) enis utalom ugy az ilyen allmenoket.. Elete nemlesz 10 ev mulva se :D
2017. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok sajnos, de főleg a Youtuberekkel kapcsolatban. Amikor mutogatják hogy milyen ingyen cuccokat kaptak, vagy esetleg nyaralós vlog és tengerparton mászkálnak.

Azokra is irigy vagyok, akik boldog parkapcsolatban elnek. Ha látom őket mindig elkap a szomorúság.

Én szégyellem ezt egy kicsit, hogy ilyen irigy vagyok, az az oka hogy tudom hogy nekem ezekben sosem lesz részem. Egyébként nem szoktam hangot adni az irigységemnek, csak belül rossz

2017. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!