Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy itthon...

Miért van az, hogy itthon egyszerűen képtelen vagyok tanulni?

Figyelt kérdés
Egész általános iskola/gimi alatt ez volt. Mindig a héven írtam a házit, kiültem a parkba szavakat tanulni, beültem egy gyorsétterembe matekházit írni stb... jól tanultam, kitűnőre éreztségiztem amúgy, de a szüleim pl sose láttak tanulni. Betudtam annak, hogy sokan voltunk kis lakásban, állandó viták, gyereksírás, hiszti stb. De már egyedül élek vidéken. Csönd és nyugalom van mindig. Már nem járok iskolába, de kell egy második nyelvvizsga, hogy megkapjam a diplomámat. Most ezen vagyok rajta, mivel már van középfokom, csak szakmai kell, és a másik nyelvből ugyanezt megcsináltam egy éve, nem akarok tanárnak fizetni. Maximum majd a szóbelire gyakorolni picit. De azt vettem észre, hogy a vonaton mindig tök sokat haladok, nem terhel le (oda-vissza 1-1 óra), viszont itthon, ha egész nap nem megyek sehova pl hétvégén, akkor sincs erőm elővenni, semmi kedvem az egészhez, fárasztónak érzem, inkább megcsinálom az összes sz*r házumunkát (nem csak fekszem/TVzek helyette)... Más is van így ezzel? Mivel tudnám rászoktatni magam az itthoni tanulásra?
2017. aug. 10. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert hozzászoktál ahhoz hogy nem otthon tanulsz. Főleg a gyereksírás miatt nem tudtál tanulni annak idején.
2017. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Otthon tanulni eléggé nehéz. Majdnem így voltam én is. Suli közben nagymamámnál laktam, mert más városba jártam, és ha már ott voltak ők, akkor nem akartunk kollégiumra/lakásra költeni. Ott simán ment a tanulás. Hazamentem suliból, leültem és tanultam estig. Azonban hétvégén, itthon, volt, hogy elő se vettem. Egyszerűen untam, és én is megcsináltam minden házimunkát, csak ne tanuljak. Érettségi után hazakerültem, de kellett tanulni felvételire. Azt általában a konyhában csináltam, az asztalnál, ami nem volt se túl kényelmes, hogy elaludjak vagy elkalandozzanak a gondolataim, se túl zajos. Próbálj meg te is keresni egy ilyen helyet a házban. Esetleg mérd az időt, amikor leülsz tanulni, hogy még ez is motiváljon. Sok sikert!
2017. aug. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!