Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hadarás ellen valami gyakorlat?

Hadarás ellen valami gyakorlat?

Figyelt kérdés

Mindig is hadartam, van hogy néhány szó elején dadogok is, annyira sietek. Főleg akkor ha ideges vagyok. Ha nagyon odafigyelek, tudom mérsékelni, de arra lennék kíváncsi van e valami praktika, gyógymód rá, amit tudok alakmamazni.

23n


2017. aug. 11. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy lassan beszelsz es erthetoen. Vagy logopedus.
2017. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. ne gondold, hogy nem érdekes a mondanivalód, ne akarj túl gyorsan túlesni rajta.

2. olvass hangosan jó ritmusú verseket - jó ritmusban, lehet a szobádban járkálva - a járásnak is van ritmusa, a beszédnek is, az írásnak is - ezek fontosak az életünkben

3. ebben vannak jó beszédgyakorlatok - a színész hallgatók is ebből tanulnak

[link]

2017. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokáig én is hadartam, néha ma is. Egyszer egy tanárom azt mondta, hogy " ne járjon előrébb az agyam, mint a szám". És van benne valami, mert igazából akkor hadartam, amikor gondolatban már előrébb voltam a közlendőmmel, mint szóban. "Szinkronba kell hozni a kettőt".
2017. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szinte szó szerint így vagyok, de én még nem találtam megoldást :(
2017. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!