Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sajnos észrevettem, hogy...

Sajnos észrevettem, hogy minden emberi kapcsolatomban alárendelem magam másoknak. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék hosszas kisregényben kitérni a részletekre, lényeg, hogy apám elviselhetetlen természetű, önző, igazságtalan ember, aki mindig mindent jobban tud, és mivel még kénytelen vagyok vele együtt élni, sokszor inkább ráhagyom a dolgokat, és nyelek folyamatosan (ami nagyon fáj), mint hogy beleálljak a konfliktusba és még jobban felbőszítsem, és ezzel gyakorlatilag élhetetlenné tegyem az életem. A másik, hogy most alakul egy kapcsolatom, de sajnos a pasi nagyon sokat dolgozik, és ritkán tudunk találkozni, ami számomra abszolút nem kielégítő. Ami még zavaró, hogy egyébként sok programot tervezünk, amik kb 50-50 százalékban vagy megvalósulnak, vagy nem, és igencsak bosszantó, amikor közvetlenül a találkozó előtt derül ki, hogy máshogy alakult a napja(általában munkából kifolyólag, sajnos olyan melója van, hogy nem tudja pontosan, mikor végez)..én meg utolsó pillanatban már nem feltétlenül tudok magamnak új programot csinálni, és így el van cseszve az estém. Ahelyett, hogy ezeket megpróbálnám vele megbeszélni, azt érzem, hogy ráhagyok mindent, és elnézek mindent, holott nagyon kiakaszt. Pedig szerintem ő pont egy olyan személyiség, akivel ezt szépen kultúráltan meg lehetne beszélni, és valószínűleg meg is értené. Mégis az van bennem (szerelmi kapcsolatoknál mindig), hogy túlságosan félek az illető elvesztésétől, és inkább a saját igényeimet nyomom el, nehogy elveszítsem, mint sem hogy kiálljak magamért, és felvállaljam az egyébként alapvető dolgokat, amikre szükség lenne. Ez miért alakulhatott ki bennem, és hogyan tudnék rajta változtatni??
2017. aug. 13. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos ne légy ennyire ragaszkodó típus,mert sajnos ezt kihasználhatják sokan... mutass kevésbé érdekeltséget mások felé,és kész.
2017. aug. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez sajnos apukád miatt alakult ki benned, mivel ellene sem állsz ki, hanem inkább hagyod, hogy mindig mindenben neki legyen igaza. Már megszoktad ezt a stílust, és amondó vagyok, hogy eléggé nagy akarat és bátorság kell neked ahhoz, hogy egy másik embernek ugyanezeket ne engedd meg. Próbálj magadba nézni, és ha a párod is olyan, akivel normális emberek módjára meg lehet beszélni a problémákat, akkor kommunikálj vele, nyílj meg neki, mondd el, mi fáj, és keressetek együtt egy megoldást rá.
2017. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!