Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen okok miatt utasítják...

Milyen okok miatt utasítják el ismerősök a segítségükért cserébe felajánlott pénzt?

Figyelt kérdés
Van aki esetleg ennyire dúskál a pénzben, hogy nem kell neki? Vagy túl büszke, hogy elfogadja? Vagy miért?

2017. aug. 14. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szoktam elutasítani, mert nem azért segítek egy barátomnak, hogy azt később kifizesse és még én éreznám rosszul magam, ha elfogadnám. Persze ez a segítségtől is függ, egy oldalnál hosszabb fordításért például elfogadok egy (jóval piaci ár alatti) összeget, mert az például elég megerőltető és sok időt elvesz. De ha egy átlagos dologban kéri valaki a segítségem (pl. segítettem építkezésnél, lakásfestésnél barátoknál, ilyesmi), azért eszembe se jutna elfogadni semmit azon kívül, amivel ott megkínáltak. Ez akkor is így volt, amikor nem álltam jól anyagilag, nem ettől függ.
2017. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
mert szívességből segít, és nem a pénzért
2017. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, értem. De úgy érzem, hogy muszáj honorálnom valamivel a nagy segítséget. És ha később én nem tudom viszonozni, amikor neki lenne rá szüksége, akkor meg én érezhetem magam kellemetlenül... :/
2017. aug. 14. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!