Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl sok dolog érdekel, de nem...

Túl sok dolog érdekel, de nem jutok semmire. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Előre le kell szögeznem, hogy ez alacsony szintű, jelentéktelen problémának tűnhet. Igazság szerint ez életvezetési/szervezési kérdéskör, és sajnos nem találok hatékony megoldást. Tehát:

Sok dolog érdekel, inkább elméleti dolgok (humán beállítottságú vagyok, ennek ellenére gazdaságinformatikát hallgatok egyetemen), pár példa: érdekel a zene, zenekészítés/zeneszerkesztés, a grafika-digitális rajzolás, photoshop. Szívesen megtanulnám az internetes tőzsdézés, forexezés rejtelmeit, szeretnék jobban belemélyedni a történelembe, és a gazdaságtörténetbe. Képeznem kéne magam a könyvek terén is. Szeretek olvasni, régebben nagyon gyakran is olvastam, de még rengeteg remekmű hátravan a világirodalom legjavából, amit szeretnék elolvasni...

A probléma, hogy semmibe se tudom igazán beleásni magam. Mindig csak a felszínét kapargatom a dolgoknak, belekezdek valamibe, aztán nemsokkal utána egy teljesen független, másik dologba. Nincs meg a kitartás talán, vagy a kellő határozottság. Úgy érzem, túl sok mindent akarok, és semmi nem valósul meg belőle, összeomlik az egész elképzelés. Legtöbbször céltalan youtubeozgatás lesz belőle, vagy gamelés, és máris elment egy nap. Pedig szeretnék műveltebb lenni, szeretnék többet érteni és érzékelni a világból...



2017. aug. 14. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem az érzést amit leírsz. Én sem jöttem rá még a megoldásra. De az ember holtig tanul. Te magad is beismerheted, hogy ezek amiket leírtál nagy horderejű dolgok. És így csak önmagukban évekbe tellene míg kiműveled magad belőle. Szóval irreális azt várnod hogy azonnal tiéd legyen a tudás.

Következetes lehetsz, ha elkezdesz egy vaskos könyvet akkor azt fejezd is be, és ne huzd 1 évig. Mert közben elkezdesz még 5 másik dolgot de azt sem fejezed be.

Nekem sem megy ez amúgy, leirni könnyű.

Olvasok az időmenedzsmentről, egy regényt, egy, a gyerekem aktuális problémájára megoldást kínáló könyvet, vettem a héten 2 újságot, meg kéne terveznem a nyaraló átalakítását, egy szülinapot, vinnem a háztartást, de érdekel a történelem, felhalmoztam könyveket, a férjem basztat, hogy pénzkidobás volt. Van egy listám a mostonában megjelent könyvekről. Az angolom akarom fejleszteni. Mellesleg keveset alszok. Gyermek óta az a vágyam, hogy művtörit tanulok nevetséges, eszembe sem jutott. Sportolni kéne többet. És van egy szintén időigényes kreativ hobbim.


Én úgy érzem gyerekként nem tanultam meg mindezt szervezni. De bízok abban hogy össze szedem magam és egyszer rájövök hogy kell. A titok szerintem a sok apró kieső idő, vagyis nem Facebookozni, nem írni a baratnőknek, nem indexet olvasni, nem rákersni Wikipédian egy dologra és onnan elkalandozni még 10 másik szócikkre.


Ne bántsd magad, hanem fogj bele az egyikbe amig ezen agyalsz.


Hajrá

2017. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szintén első, a zenére és a grafikai dolgokra azt javaslom szánj dedikált időt, járj oktatásra. Keresd ilyen tudású emberek társaságát. Ezekre ennyi elég. Mély tudást ebből csak akkor tudsz ha elkötelezed magad az egyik mellett és hivatásod hobbim lesz. De ha tudsz hozzá szólni a témához, már többet tudsz mint én. Olvass minden nap, így csak végére érsz egy egy könyvnek. Mindig másról olvass, hogy ne érezd azt arra nem jut idő.


De leginkább keress egy olyan idős közép körú személyt aki hasonlóan széles látókörrel rendelkezik mint amire te vágysz és kerdezd meg hogy csinálta. Majd írd meg nekem is :)

2017. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Megadtad Magadnak a választ! Javaslom, ne fókuszálj három - négy dolognál többre egy időben, mert ha "mindegyik pizzába csak beleharapsz, akkor soha nem fogsz elérni az élvezetes feltétig"! Következetesség! Nem kell mindent eldobni, csak "jegelni" - addig, amig meg nem győződsz arról, hogy már "kiveséztél" valamit és úgy érzékeled, hogy már "nincs tovább"!
2017. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi válaszokat. Írjatok még. Személyes tapasztalat, vagy ötlet, vagy tanulságos sztori... mindenre kíváncsi vagyok
2017. aug. 15. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!