Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző a svábokra...

Mennyire jellemző a svábokra a depresszió?

Figyelt kérdés
Apám részéről félig sváb vagyok, olyan 11-12 éves korom óta kényszerbeteg vagyok, depresszióval is kezelnek. Nemrég derült ki hogy az ő családjában 6 öngyilkos volt, neki is van pszichés problémája, tesómnak is. Ráadásul az a sváb falu, ahova valósi, ott a lakosság fele is öngyilkos volt.

2017. aug. 23. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez erdekes statisztika. Azt mondanam nem jellemzobb rajuk jobban mint barmilyen mas nemzetre, de ha ilyen tendenciak voltak a faluban, annak csak van valami oka. Persze lehet am hogy csak egy nagyon kicsi felreeso unalmas porfeszek volt, ahol barmit tettel is, minden nap radtort ez az elsullyedtseg erzese (amit en is tapasztaltam unalmas kicsi falvakban) es nem igen lehetett sok mit csinalni. Na meg a krumplifold kozepen, kemeny melo kozben nem volt tul sok vihogas.

De ha ilyen sok ongyilkos volt a csaladban akkor itt egyertelmuen bele szolnak a genek, svab ver ide vagy oda. Remelem mar nem abban a faluban laksz, hanem valami jobb mozgalmasabb helyen.

Akkor csak annyit tudok tanacsolni, menj sportolj, heti ket-harom alkalom intenziv sportolas tudomanyosan bizonyitottan segit a depresszion. Mellette muveszet, zene, konyvek, meditacio mind segit rajtad.

Tapasztalatbol beszelek, en is kijottem belole, nalunk is csaladi orokseg volt, illetve meg sok minden mas.

Tudom konnyu mondani annal nehezebb csinalni, de mas nem fog rajtad segiteni, kezdd el meg ma, ha nem akarsz a tobbiek sorsara jutni.

2017. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szenes43 ***** válasza:

Az hogy a géneken át milyen tulajdonságokat örököl át az ember az nincs népcsoportokhoz kötve.Ettől függetlenül a svábok is megszenvedték a kitelepítés nyomorúságát,a lefasisztázást a német származásuk miatt. Szorgalmas nép lévén mindig lenullázták őket mikor egy kicsit sikerült valamire jutniuk. Ez gondolom sokaknak az életkedvét is elvette viszont más népek,népcsoportok is átmentek ezen a lakosságcserén,kisemmizésen,igaz nem tudom vizsgálta e valaki az öngyilkosságok számát. A kérdező részéről nagy %-ban a hozott genetikai tulajdonságokra még a gyermekkori

családi légkör (rokoni beszélgetések,elbeszélések) is rátettek egy lapáttal.

2017. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!