Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire jó dolog...

Szerintetek mennyire jó dolog ha egy 5 éves kisgyereknek már van érintőképernyős telefonja?

Figyelt kérdés

Szóval szerintetek milyen hatással van ez egy ilyen korú gyermeknél?

Sok trágár 18+-os tartalmakat néz a youtube-on.

Amiknek még is van a következménye.


Én személy szerint nem tartom jónak. Az én első telefonom 4.osztályos koromban kaptam meg. De az még a nyomkodós féle volt. Amit nem is nagyon használtam mert inkább legóztam vagy fociztam.


De a mai kisgyerekek..hát nem is tudom ha én lennék a szülő biztos nem engedném. Mit fog mesélni ha nagyobb lesz?


Ennyi lenne a kérdésem hogy jó e vagy sem.

Nyílván tudom hogy tartalom függő is a kérdés hogy mit néz a gyerek..


2017. aug. 23. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem jó.
2017. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó.
2017. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, rossz hatással van a kisgyerekekre. Nekem is 4. osztályban lett telefonom, korai érintős, de csak telefonálásra használtam (meg frogger-eztem *-* ). A kishúgomnak 5 évesen már 25 cm széles csúcs tablete volt. Nem tartottam jónak. Azóta már a 3. "tabiját" nyomkodja. Egész nap csak azon játszana, meg adjam neki a laptopot játszani, ha nem adom k*csög vagyok a család szemében. Ott a tablet feltölve, azon most hirtelen miért nem tud játszani?! Meg dirigál itt nekem, de az már másik kérdés. Én oviban még nagy érdeklődéssel gyurmáztam, rajzoltam (ma is rajzolok naphosszat). Nem egészséges a szemének sem, egész nap mereszti rá, úgy kell rászólni, hogy pislogjon. Persze máris szemüveges, most 8 éves. Önző kis tüske lett, "valódi dolgokkal" nem akar játszani, de azért nézzem meg vele napi 2x a Frozen-t. Nem jó dolog, felesleges is.
2017. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem is nyomógombos volt anno


ami vicces, hogy 2.5 éves unokahúgom már magának rakja be a mesét, mesét vált meg ilyenek

írni olvasni nem tud, de már kezeli a telefont, azért kicsit durva az új generáció


5 éves gyereknek nagyon korainak tartom a saját telefont

2017. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már megint jön a régen minden jobb volt. Akik 2000 után születtek, azok ilyenek. Nekik az elektronika a szórakozás. Ez olyan, mint amikor a nagyszülők jönnek azzal, hogy ők 7 évesen már a kertben kapáltak meg a libákat vitték ki a rétekre, nem volt nekik olyan luxus, hogy a szobában rajzolgathattak volna. Fogadjátok már el, hogy az idők változnak. Én is tizenévesen kaptam meg az első antennás nokia telefonomat, mert egyedül jártam haza iskolából, de soha nem is használtam. De ezek már nem azok az idők. Az, hogy 18+ os dolgokat néz, az a szülő hibája, mert ilyeneket le lehet tiltani, van millió gyerekzár telefonokra meg tabletekre.
2017. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne vele baj, ha nem nézne 18+os dolgokat. De ezt egyébként könnyen ki lehetne küszöbölni, korhatáros videók kikapcsolásával.
2017. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
felesleges ennyi idősen, inkább a runok kockat abdek neki v. sakkbabukat.
2017. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3. Válaszadó. Igen ugyan ebben a cipőben vagyok. Én nagyon nem tartom jónak. Én értem hogy fejlődik a világ..de akkor sem kötelező meg akkor sem muszáj a kezükbe adni a telefont meg a tabletet. Nem kell rászoktatni. Öcsém is már nem tudja mit kezdjen magával ha nincs telefon/xbox/tablet. Elég baj ez. És köszönöm a válaszokat. Legalább tudom hogy nem csak egyedül vagyok ezzel így.
2017. aug. 23. 18:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális. Ötéves gyerekeknek játéktelefon való. Azt miért nem ellenőrzi senki, hogy miket néz a kislány? Miért nincs beállítva semmilyen szűrő vagy gyerekzár a telefonon, ha már annyira nagyon muszáj volt a kezébe nyomni?
2017. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem jó solog, ennyi évesen még nagyon befolyásolhatók, csak hülyét nevel belőle.
2017. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!