Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes pszichológushoz...

Érdemes pszichológushoz mennem? A szégyen miatt már az öngyilkosság is megfordult a fejemben.

Figyelt kérdés

Sajnos szerető voltam 2 évig és mióta befejeztem, a szégyen miatt kezdek teljesen kikészülni. Egy hete borzasztóan fáj a gyomrom az idegesség miatt, hányingerem van és folyamatosan sírok. Annyira rosszul vagyok magamtól hogy az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Írtam ki ide kérdést és a legtöbb válaszoló is érzékeltette hogy jobb lenne ha nem is élnék.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megcs..


Érdemes lenne pszichológushoz mennem ha nem tudom feldolgozni a történteket?


2017. aug. 25. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
hat mindenkepp erdemesebb, mint ide kiirogatni kerdeseket, mert itt tenyleg csak tamadni fognak. hibaztal, megbantad, ez a lenyeg. gyk-n mindenki elfelejti, hogy senki nem tokeletes...es persze mindenki makulatlanul erkolcsos eletet el :)
2017. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%
Bizonyára rájöttél arra hogy ha nem lennének a világon olyanok mint Te, akkor nem lenne félrelépés, és megtisztelnék a másik felet azzal hogy nem máshoz járkál, nem is értem hogy lehet egy akkor mocsok hogy át****a a másikat, ahelyett hogy otthagyná, és mehetne kedve szerint máshoz.
2017. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes lenne pszichológus segítségét kérni.
2017. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el pszichológushoz! Az ilyen buta gondolatokat pedig, hogy az öngyilkosság a megoldás felejtsd el! Nem csak rajtad múlott a viszony, minden ember követ el hibákat.
2017. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
mar megtortent ezen mar kar idegeskedni, ne hagyd hogy zsaroljon ha mar nem akarod vele tobbe akkor ne csinald, ha odajarkal a hazatokhoz kerj meg par ferfiismerost vagy rokont hogy beszelgessenek el vele kicsit, ez hasznalni fog, itt nem csak te vagy a hibas hanem a pasi is meg a baratnoje is hogy nem jon erre ra szoval kar ostorozni magad ennyire.
2017. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem rossz ötlet pszichológushoz menned ha ennyire bajos a helyzet, viszont igazából egy értelmesebb ember megtudná ezt veled beszélni hogy ne legyen több bajod ezzel kapcsolatban.


"a szégyen miatt kezdek teljesen kikészülni. "

Csak azért készülsz ki, mert a másokról alkotott véleményeket képzeled el, hogy ők mit gondolnak rólad, hogy gerinctelen vagy, stb.


Valójában nincs mit szégyellned, nincs semmi baj. Te neked vonzó volt egy férfi, és boldog lettél volna ha vele lehetsz, jót akartál magadnak.

Most gondolhatod, hogy ezzel ártottál a kapcsolatuknak.

Nem így van, hisz a férfi alapból leszarta a barátnőjét, és ő beleegyezett abba hogy veled csinálja, alapból rossz volt a kapcsolatuk, te pedig boldog akartál lenni, és ez a férfi pont jó volt erre.


Miért lennél öngyilkos? Mert 2 éven keresztül jókat szeretkeztél egy férfivel, aki amúgy is leszarta a kapcsolatát?

Akkora baromságokat képzelsz be, hogy mekkora szörnyű dolgot követtél el, milyen rossz vagy, de ez mind nem igaz, csak ezeket elhiszed magadról, mert mások is ezt hajtogatják.


Ha gondolod, mielőtt pszichológushoz mész, beszélgethetünk erről, mert nevetséges a szituáció, hogy kikészíted magad igazából a semmi miatt, jobb lenne ha átgondolnád, átbeszélnénk ezt, és végre magad mögött hagyhatnád a sok szarságot.

2017. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Igen, menj mindenképpen pszichológushoz. Ez nem akkora dolog, hogy ezért ennyire kikészülj.

Nyilván nem helyes. De nemcsak te hibáztál.

Nehogy már a gyakorin írogatók miatt legyen bűntudatod.

2017. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Szia. Ha úgy érzed jobban éreznéd magad ha kibeszélnéd, írj nyugodtan.
2017. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kapd össze magad, gondolom nincs a homlokodra tetoválva mit tettél, ami persze nem volt szép de ezen változtatni nem lehet. Amúgy megnéztem a válaszokat, senki sem bántott, az hogy nem paskolgatták meg a fejed meg nyilván természetes. :D Ha meg magadra veszed amit írtak, a te bajod, hisz akinek nem inge... :) ha fáj az igazság, hogy mi is vagy te és hogy viselkedtél, akkor elgondolkozni kéne nem pedig önsajnáltatásba fulladni. Fiatal lány vagy, nem kellene öngyilkosságon gondolkodnod bármennyire is sz---r a helyzet de nem történt semmi tragikus. Ha akarod menj pszichológushoz, de szerintem bőven elég ha kisírod magad, akkor majd lenyugszol, csak lehet kell még ehhez pár hét.
2017. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Az őszinte, szívből jövő megbánás a legfontosabb. Ez nálad megvan, ebben a történetben nemcsak te voltál a hunyó, kölcsönösen kihasználtátok egymást. Járd az egyenes, helyes utat, magadnak ne árts, hanem segíts az embereken, akik megérdemlik. Minden jót.
2017. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!