Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások szerint is érzelemmentes...

Mások szerint is érzelemmentes a világ? És több a szélhámos ember, mint normális?

Figyelt kérdés
Előre is bocsánatot kérek, ha volt már ilyen kérdés, meg nem tudom jó kategóriába tettem-e, tényleg nem panaszkodni akarok, meg sajnáltatni magam isten ments, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ki hogy látja a világban lezajló folyamatokat, történéseket, dolgokat melyek nap, mint nap történnek? Ezalatt pl. értem azt még, hogy mi az oka annak, hogy újabban nagyon sok érdekember van? Jó tudom ezt nem lehet így egyszerűen megmagyarázni, meg nem is azt mondom, hogy mindenki az, de életem során (persze lehet, csak én voltam szerencsétlen, mert olyan emberekkel voltam körbevéve) mindig is valahányszor valaki normálisnak tűnt nekem, kiderült a végén, hogy csalódnom kellett benne, mert, csak arra voltam jó legalábbis legtöbb esetben neki/nekik, hogy kihasználjon, kihasználjanak..Tudom lehettem volna óvatosabb, meg szemfülesebb is, pedig én normális voltam mindenkivel mindig is, és sokszor nem azt kaptam viszonzásul, amit én adtam nekik, jó ilyenkor jöhet, vagy jöhetne az, hogy nem kérte senki, hogy normális legyek én is velük, csak egyszerűen nem tudtam volna, meg nem is akarok, akartam soha megbántani senkit akaratlanul meg amúgy se! Nem nagyon van sok ismerősöm ebből kifolyólag, csak 1,2 haver akivel tényleg olyan baráti viszonyba vagyok, hogy akár azt lehetne mondani, hogy kvittek vagyunk, mert egy csónakba evezünk azt is lehetne mondani, meg megbízom bennük valamennyire, de úgy érzem azt, hogy az évek haladtával ez, csak rosszabb lenne, pedig tudom azt, hogy ez ellen, csak én tudok tenni, megfogok is, most nem nyavalyogni akarok, meg nem is fogok, csak ki mit csinálna másképp? Mert mostanában, majd befogok iratkozni okj-s képzésekre, és eszembe jutott az, hogy tuti lesz ott is nem kevés ember, hogy mitévő legyek, mert nem is nagyon merek baráti kapcsolatokat kötni, mert óvodába, általánosba, és középsuliba se nagyon alakultak ki baráti kapcsolataim...Tudom biztos, hogy volt bennem is hiba ezt nem tagadom, csak sose bántottam meg senkit, és igyekeztem mindenkivel kedves, meg normális is lenni, hogy hátha értékelnék meg elfogadnának, de sajna nem nagyon úgy alakult...Mi tévő legyek? Ha valaki, vagy valakik tudnak, vagy tudnának segíteni azt előre is megköszönöm nagyon szépen! És ha sikerülne nekik rávilágítani arra, hogy mit kéne másképp csinálnom azoknak az embereknek örökké hálás lennék, de ezt komolyan mondom! És bocsánatot kérek, hogy hosszú lett, meg igyekeztem úgy írni, hogy ne tűnjön sajnáltatottnak!

2017. aug. 26. 21:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
23/F
2017. aug. 26. 21:03
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

"Mások szerint is érzelemmentes a világ? És több a szélhámos ember, mint normális?"

Én azt látom, hogy teli van rengeteg érzelemmel a világ, nagyon sok gyűlölet van, de vannak helyek ahol rengeteg szeretet van. Az emberek hatalmas százaléka szélhámos, selejt, stb. Ritka a normális.


Én nekem vannak igazi barátaim, akik csodálatosak. Akármi van, mindig mellettem állnak, megértjük egymást, és valószínűleg életre szóló a barátságom velük.


Te igazi barátot akarsz, de nem tudod hogy kell őket keresni. Például mindenkivel kedves vagy, szerintem te túlzottan is az vagy másokkal, és túlságosan ügyelsz másokra, ezzel már alárendeled magad másoknak, szinte uralkodnak feletted ez miatt.

Kell hogy legyen tekintélyed, ne egy kisgyereknek lássanak, akinek barátok kellenek, hanem egy érett embernek, akinek nincs szüksége másokra nagyon, és örülnek ha veled lóghatnak.


"hogy hátha értékelnék meg elfogadnának, "

Minek? Mit számít hogy mások értékelnek -e téged?

Tudod, lehetsz akármilyen értékes is, mindig lesznek emberek akik semmibe vesznek téged. Akkor meg mit számít, minek akarsz megfelelni másoknak? Konkrétan te már nem is vagy önmagad, hanem az vagy amit mások látni akarnak. Eldobod a saját személyiséged mások miatt, hogy beszéljenek veled. Aki így alárendeli magát másoknak, nem csoda hogy nem akarnak vele valódi barátságot kialakítani.


A legtöbb ember meg olyan gyerekes, hogy képtelen valódi barátságot fenntartani, mert ahhoz kell egy érett gondolkodás.


Én nagyon, nagyon sok mindenkit megbántottam már, mégis sokkal jobb baráti köröm van mint annak, aki arra ügyel hogy kit bánt meg. Tudod miért? Mert én önmagam adom, nem egy unalmas álarcot veszek fel, hogy ne bántsak meg senkit. És egy önmagát adó, határozott személyiség sokkal vonzóbb, mint egy teljesen visszafogott, unalmas álarc.


", csak ki mit csinálna másképp?"

Nem törődnék többet azzal, hogy ki mit gondol rólam.

Nem akarnék másoknak megfelelni, mert ezzel csak egy unalmas senkivé válsz. Ha önmagad adod, lesz bőven aki utálni fog, de ilyen emberek mindig lesznek.


"hogy csalódnom kellett benne,"

Nem tanultad meg a leckét? Ne legyen elvárásod senkivel kapcsolatban, és nem kell csalódnod. Ne gondolj senkire úgy, hogy ő most a barátod, mert bármikor hátba szúrhatnak.


Tudok segíteni. Ha szeretnéd, írj.

2017. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy egyedül. Én is, és sokan mások is hasonló cipőben járnak, amit én úgy oldottam meg, hogy amennyire csak lehetett, izoláltam magam. Az érzelemmentesség és érdekemberek a társadalom, média, politika és gazdasági berendezkedésnek, a kapitalizmusnak a hozománya. A magyar fiatal srácok körében a művagányság a menő... mintha mini Aureliókat . Berki Krisztiánokat és mini Pumped Gabokat látnék mindenhol. Minden azt sugallja hogy csak magadért felelsz, így nem igazán kell kötelességet vállalnod semmiért és senkiért.

Mit tudsz tenni? Próbálj meg beilleszkedni. Ha nem tudsz, vagy félsz, akkor csak annyira légy jelen a társadalomban, amennyire muszáj, és reménykedj abban, amiben én is: hogy a világ megérett már egy újabb nagy fordulópontra, mert ez a mostani úgy szar, ahogy van. Kurta tanács, de nem telik jobb.

2017. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

# 2/3


"Ne legyen elvárásod senkivel kapcsolatban, és nem kell csalódnod."


Falra mászok ettől a dumától. Mi az hogy ne legyen elvárásod? Ha valakit szeretünk, attól sajnos igenis vannak elvárásaink. Kinek nagyobb, kinek kisebb. Ha azt mondod hogy ne legyenek elvárásai, azzal azt is mondod, hogy éljen ő is érzelemmentesen...

2017. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
Most elmondanám az én példámat. Engem is kihasználtak egészen 10. osztályig aztán rátaláltam a LaVey sátánizmusra (nem ez nem térítés) ez elindított egy olyan úton amit nem bántam meg soha. Rájöttem, hogy nem magamnak éltem az életem, hanem másoknak, meg kell tanulnunk NEM-et mondani, nagyon egyszerű de nagyon sokan mégsem képesek rá...úgyérzed valaki kihasznál? Mondj neki nemet. Nem fog mindenki kedvelni így se úgyse. Azért használnak ki mert kihasználható vagy.
2017. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha a körülményeken nem tudsz változtatni,a hozzáállásodon változtass. Nem feltétlenül könnyű dolog egyébként. Hogy az emberekkel való hozzáállásodon változtatni, viszont, hogyha szépen fokozatosan leépíted az elvárásaidat az emberek felé, akkor nem fognak tudni csalódást, bántódást okozni neked. Tudatlanok, nincsenek olyan tudatszinten, mint te, nézd el nekik. Csak bocsáss meg, és hagyd ott az olyan embert, és ne foglalkozz többet vele, ne legyen egymással több dolgotok, hagyd ott őt a múltban , ami egy másodperce történt az már a múlt, lépj túl rajta. És ne rágódj rajta.
2017. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
*Ja és állítólag azt Jézus mondta,hogy nincs rosszindulatú ember, hanem csak olyan van, hogy tudatlan.
2017. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

" Ha valakit szeretünk, attól sajnos igenis vannak elvárásaink. Kinek nagyobb, kinek kisebb. Ha azt mondod hogy ne legyenek elvárásai, azzal azt is mondod, hogy éljen ő is érzelemmentesen..."


Tudom mire gondolsz.

Tegyük fel, van egy barátom. Én elvárom tőle, hogy elhívjon buliba. De nem hív el, ezért csalódok, és rosszul érzem magam.

Viszont fel lehet úgyis fogni, hogy nem vársz el tőle semmit, viszont ha nem keres az a barátod, akkor nem tekinted a barátodnak többé.

Tehát ugyanúgy elvársz tőle valamit, de úgy, hogy közben nem tudsz csalódni benne.

Nem várod el, hogy ezt csinálja, viszont ha nem csinálja meg akkor nem fogsz vele barátkozni.


Én nem várok el semmit attól akit szeretek. Viszont ha átver, nem beszélek vele többé.

Tehát amiről beszélek, az egy másikfajta elvárás, aminél téged nem érhet fájdalom, csalódottság.

2017. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

# 8/8


Ez a lényeg! Ha valakit szeretünk, és elárul, vagy nem viszonozza akkor csalódunk. A csalódás pedig fájni fog. Nagyon. Nem hiszem hogy ezt a fájdalmat meg kellene spórolni azzal, hogy inkább nem támasztok elvárásokat másokkal szemben, hiszen az meg egy félélet. Szeretni akaró, és szeretetre vágyó lények vagyunk. Ez a létezésünk egyik alapja. Az elvárás nem feltétlen rossz dolog: A szüleinknek is vannak elvárásai, a barátainknak is, a szerelmünknek is... ha más nem, hogy maradjunk hűségesek hozzá. Ez is egy elvárás. E nélkül az elvárás nélkül nem is nevezhetnénk kapcsolatnak a kapcsolatot.

2017. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Az elvárás egy értelmetlen dolog, csak át kell gondolnod.

Független vagy, szabad, azt csinálsz amit akarsz.

Más viszont elvárja hogy csinálj valamit, és ha nem csinálod meg, akkor ő neki fájni fog. És minden ember mást vár el tőled, nincs megadva az hogy mindenki ugyanazt várja el.

Valaki elvárja, hogy te keresd őt.

Te nem tudod, hogy ki mit vár el tőled. Tehát ez az egész elvárásos dolog csak egy konfliktust és fájdalmat generáló értelmetlen dolog.


Ha egy kapcsolatban vagy, a bizalom a lényeg. Bízol benne, hogy nem fog megcsalni. Elvárod hogy ne csaljon meg? Ez olyan, hogy ő szabad akaratába te próbálsz beleszólni. Én azt mondom, csinálhat amit akar, nekem az kell hogy szabad akaratából maradjon velem, és ne csaljon meg, ahelyett hogy ráparancsolom az elvárásaimmal.

Ugyanis, ha szabad akaratából megcsal, akkor örülök hogy megtette, és kereshetek magamnak másik személyt aki tényleg szeret, és nem fekszik le mással.

Viszont ha amúgy megcsalna, csak én elvárásokkal nyomás alatt tartom őt, és ez miatt nem csal meg, akkor az a kapcsolat nem ér szinte semmit, hisz elméletileg már megcsalt, csak én kellemetlen nyomás alatt tartom, ami miatt nem teszi meg.


Az elvárás csak szennyezi a kapcsolatot, ha valódi kapcsolatot akarsz akkor szabad akaratot adsz a párodnak, és ha tényleg szeret, akkor azt fogja csinálni ami téged boldoggá tesz, te pedig csak bízni tudsz benne.

2017. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!