Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban pszichológusra lenne...

Valóban pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években híztam. Járok aerobicra, és biciklizni is szoktam, és a táplálkozásra is odafigyelek. Sikerült is fogynom valamennyit, azóta is tartom azt a súlyt, de tovább nem sikerül fogynom, soha nem leszek olyan vékony, mint 15 évesen voltam. Nem vagyok súlyosan elhízva, 165 centi vagyok és 67 kiló. Voltam orvosnál, a rendszeres mozgást ajánlotta és az egészséges táplálkozást, és akkor azt mondta nem lesz gond... Az önbizalmam kb. a béka segge alatt van, nem merek ismerkedni se, nem is hiszem el, hogy valakinek tetszhetek így. Ez az önbizalomhiány a kisugárzásomon is "meglátszik". És múltkor történt, hogy jött haza nővérem, és hozta az egyik általános iskolai barátnőjét, aki évekkel ezelőtt látott engem utoljára. És én konkrétan nem mertem kimenni üdvözölni, mert féltem mit gondol majd ha meglát, hogy "te úr isten, ez hogy meghízott". Nem volt nálunk sokáig, csak pár percet, de addig nem mentem ki a szobámból, mert nem mertem mutatkozni előtte. Anyukám azt mondta, hogy menjek el pszichológushoz, mert ez nem normális már.

Ti mit gondoltok, valóban arra lenne szükségem?

L/20


2017. aug. 27. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de azért sok múlik azon, hogy milyen látvány vagy. Egy kép többet segítene ezen.
2017. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Meg lehet próbálni, de egy pszichológus sem tud csodát tenni. Te magad írod, hogy nem vagy sőlyosan elhízva, és ebben igazad van, hiszen ilyen adatokkal nem lehet rajtad komolyabb felesleg. Akkor mi a probléma? Ha hirtelen bekerülnél egy szépségverseny országos döntőjére, akkor érthető lenne az aggodalmad, de ha körülnézel az utcán a te alkatod egyáltalán nem kirívó. Vannak karcsúbbak, vannak hasonlók, és vannak kövérebbek is. Viszont van egy hatalmas előnyöd az emberek nagy részével szemben: 20 éves vagy! Ne tedd tönkre az életed téveszmékkel!
2017. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az valóban nem normális, hogy nem mersz mutatkozni valaki előtt, mert hogy mit fog gondolni. Főleg, mert ahogy te is írtad a 165cm mellett a 67kg nem egy veszélyes helyzet. Ha egyedül nem tudod kicsit összeszedni magad lelkileg, előfordulhat, hogy segíthet ha beszélsz egy pszichológussal.
2017. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!