Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki ok...

Létezik olyan, hogy valaki ok nélkül gyűlöli magát?

Figyelt kérdés

Egy lassan 18 éves fiú vagyok.

Nem arról van szó, hogy önbizalomhiányos vagyok, hanem egyszerűen utálom magamat, pedig tudom, hogy van eszem, rendes vagyok és, hogy nem vagyok csúnya sem.


Ha magamra gondolok, akkor elképesztő harag és düh fog el, legszívesebben minden pillanatban idegből belevágnék 20 kést a combomba, mert úgy érzem megérdemlem. Szoktam éheztetni, vagdosni, karcolgatni, ütni magam, mert egyszerűen muszáj vagyok. Öngyilkosságon is rengeteget gondolkodom, de nem azért, mert annyira rossz lenne az életem, hanem mert azt akarom, hogy rossz legyen nekem.

Az embereket kerülöm, pont amiatt, mert rossz érzés egyedül lenni.

Konkrétan az életemet tönkreteszem emiatt, mert nem tanulok, nem foglalkozom a jövőmmel, pont azért, mert így később szenvedni fogok.


Nem értem a dolgot, pedig már évek óta ezt csinálom.


Ez mi miatt lehet?


2017. aug. 28. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ért valami sérelem gyerekkorodban, sokat bántottak? Lehet, hogy amiaatt lettél ilyen, mert nehéz gyerekkorod volt. Amiket leírtál, azok a dolgok nagyon ijesztőek, mindenképp kérd szakember segítségét, nehogy valami komoly baj legyen! Ő biztos meg tudja majd mondani, mitől lehet ez, és segítséget is tud nyújtani! Valamint beszélj erről a szüleiddel, ők is biztos valahogy tudnának segíteni.
2017. aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ok nélkül az ember nem gyűlöli magát, a háttérben biztosan vannak konkrét okok, ebben szakember, pl. pszichológus tud segíteni. Az már nagyon jó, hogy magadtól rájöttél, mi a gond veled, a következő lépés, hogy kérj segítséget. Szükséged van rá, és hidd el, ez egyáltalán nem rossz dolog, épp ellenkezőleg, nagy bátorság kell, hogy azt mondd, "valami baj van velem, nem lenne szabad ilyeneket gondolnom."


Azt írtad, nem rossz az életed, biztosan vannak, akiknek nagyon fontos vagy, hidd el, Ők nagyon szeretnek téged, ezért se add fel, hanem beszélj szakemberrel. Hajrá! :)

2017. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!