Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képes egy anya végignézi,...

Hogy képes egy anya végignézi, hogy egy apa tönkreteszi a gyerekét? Pszichopatákkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, fél éve ez van, hogy lelkileg kikészített, csomószor véresre is vert. Következkezményeket eltorzult az orrom. Mindenkinek hazudozott rólam. Minden reggel gyomorgörccsel ébredek fel, rettegek.

Anyám képes volt végignézni, hogy mit csinál velem, sőt még el is ment árulkodni neki. Úgy beszél velem, mint egy kutyával, egy ember sem érdemli ezt.

Ami a legszörnyűbb az egészben, hogy nem érez bűntudatot, soha nem kért bocsánatot, felsőbbrendűnek gondolha magát. Az első veréseknél még én mentem bocsànatot kérni.

Beképzel rólam dolgokat, hogy drogozom, megőrültem, be kellene záratni. Egyszer egy ismerősöm mesélte nekünk, hogy az anyja bent van az idegklinikán, mert nem tudja mitől fáj a dereka. Azóta ez megy, hogy én is odakerülök. Ha elmegyünk egy ilyen intézmény előtt, akkor mondja, hogy ide zárat be. Mindezt teljesen komolyan, gúnyos mosollyal. Mindig aztal fenyeget, hogy úgy se hinné el senki. Anya nem csinál semmit, inkább mondja, hogy hódoljak be neki.

Egyszer 16 évesen is volt ilyen fél évig, akkor a barátaim húztak ki belőle.

Próbáltam sulit váltani, de anya nem engedi.

Hogy lehet ilyen emberrel élni? Az okok egy rossz jegy, összetört ablak bármi, mindig talál kifogást miért műveli ezt.



2017. aug. 28. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem pszichopata, hanem szociopata.

Rendőrségre is elmehetnél, akár gyámügyhöz, megmondod, hogy sürgős. De ha van feles pár százezred, akkor tolószékbe is rakathatod, tele vagy lehetőségekkel, ne hagyd, hogy bárki is uralkodjon feletted.

2017. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem pszichopata, hanem szociopata. "

Ezt honnan tudod?


Rendőrséget miért nem hívod, vagy miért nem szöksz el, vered te is őt el?

Anyukád azért képes végignézni, mert az ő agyát teljesen átmosta. Ki tudja miket hazudott neki, ami miatt ő is rossznak lát téged, és azt gondolja ő is hogy megérdemled ezeket.


Én anyám is ezt mondta apámról, hogy hódoljak be, csináljam amit mond, mert ő már nem tud mit kezdeni, és nem is érdekli mert már annyira elege van. Holott pont ezért lesz hatalma, mert behódolnak neki..


"Az okok egy rossz jegy, összetört ablak bármi, mindig talál kifogást miért műveli ezt."

Ha nem csinálsz semmi rosszat, tökéletes vagy, akkor is lesz kifogása. Csak egy játék számára az egész, és addig csinálja amíg nem léptek ellene, vagy meg nem unja és lelép...


Ha változtatni akarsz, olyat kell tenned amire nem gondoltál volna. Ő számára normális az, hogy másokat ver el, terrorizál, gond nélkül megteszi, viszont neked is "be kell piszkítani a kezed."


Viszont igazából.. szerintem ha verekedni kezdenél vele, annyira őrült, hogy jobban megbosszulná, simán el tudom képzelni hogy miután megvéded magad bezár a szobába, vagy ilyenek.


Szóval én a helyedben megpróbálnám teljesen tönkretenni. Hívni a rendőrséget, MINDENT elmondani nekik, hogy tudják előre hogy hazudni fog rólad, bizonyítékokat keresni, lelépni otthonról, stb.

2017. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A helyedben már elhúztam volna onnan- Azt írtad, vannak barátaid. Nem igaz, hogy egyikük sem fogadna be átmenetileg!
2017. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Beképzel rólam dolgokat"

Nem képzel be semmit, csak ezekre fogja...

Ez csak egy szerep. Tudja hogy ő tesz tönkre téged, ezek mind csak kifogások, hamis szövegek hogy ne láss át rajta teljesen hogy csak szórakozni akar miközben tönkretesz.


" Mindig aztal fenyeget, hogy úgy se hinné el senki."

Direkt azért hogy el is hidd, és nehogy elmeséld másoknak miket csinál veled. Hinni fognak neked az emberek, ha tényleg jól adod elő.


"Próbáltam sulit váltani, de anya nem engedi. "

Mit számít hogy mit engednek? Te komolyan engeded hogy ők uralkodjanak feletted? Oké, hogy a szüleid, de csak tönkre akarnak téged tenni. Te már egyedül vagy ott, nem szeretnek téged ott, csak rosszat akarnak..


"Hogy lehet ilyen emberrel élni? "

Nem lehet. Minél hamarabb kéne lépned, mert egy idő után tényleg őrültet csinál belőled, de persze te dolgod hogy mikor lesz elég bátorságod nagyot lépni ellene.


"Ami a legszörnyűbb az egészben, hogy nem érez bűntudatot, soha nem kért bocsánatot,"

Bocsánatot kérjen? Kit érdekel, mit érez, és mikor kér tőled bocsánatot. A lényeg hogy rosszat tesz veled, tönkretesz téged. Kérhet utána bocsánatot, akkor is megbocsáthatatlan amit tesz.


"Anyám képes volt végignézni, hogy mit csinál velem, sőt még el is ment árulkodni neki."

Egy hazudozós szörnyeteg, és egy behódolt emberke aki még árulkodik is rólad. Ők velük élsz, és ők nekik hódolsz be. Ugye tudod, hogy ők nem igazán a "szüleid"?

Úgy képzeld el, mintha két másik veled egykorú emberkével lennél kollégiumban, és mindig megszivatnak.

Te pedig elhiszed, hogy ők dönthetnek felőled.


Úgy lehet élni ilyen emberrel, hogy ő nála is kegyetlenebb dolgokhoz nyúlsz, és visszavágsz neki.

Szándékosan vitatkozol vele, húzod az agyát, ha neked meg előkapsz egy kést, ha pedig hazudozni kezd rólad akkor kiállsz magadért és elmondod az igazságot, nyugodtan, érthetően, hogy neked higgyenek, stb.

2017. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azt csak azért írtam, hogy nem érez semmit. Ugyanis szerintem normális ember ezeket megbánja.

Igazatok van, hogy anyámat már beetette a marhaságaival, eleinte ő még normális volt velem.

Szerintem az egyáltalán nem jó módszer, hogy visszaszólok, akkor durvul el igazán.

Csak tudjátok mindig azt hittem, hogy majd anya megvéd és kiáll értem, de hiába vártam.

Nem a leszidással van a baj, sem azzal, hogy néha mérgesek, de ő tényleg nem normális.

Köszi a válaszokat!

2017. aug. 28. 19:49
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kamu, 18 eves felnott ember vagy, miert nem koltozol el?? en hajlektalan is szivesebben lennek minthogy igy eljek ezert gondolom hogy kamuzol nem tudom elkepzelni mi okod lehet arra hogy meg nem leptel le, mar ha igaz ez az egesz, meg tudnad oldani csak akarni kene, allj be a katonasaghoz egybol kapsz szallast is vagy keress olyan munkat ahol szinten adnak szallast, de en komolyan mondom ennel az eletnel barmi jobb ha ez igaz.
2017. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tanulok, ez az ok. Egyébként lány vagyok.
2017. aug. 28. 20:22
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
hagyjuk mar ha ez igaz lenne nem erdekelne teged az iskola csak az hogy megszabadulj toluk, epesszu ember fogal koromel harcolna hogy eltunhessen onnan nem ezt valaszolna hogy tanulok, iskolat be lehet fejezni munka mellett levelezon is egyebkent.
2017. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Ezek szerint nem is akarsz elválni tőlük, és nem is érdekel igazán téged az hogy tönkretesznek.

Ebben hasonlítasz az anyukádra, eltűröd az ilyen dolgokat. Az anyukád is pont azért nem véd meg, mert az várja hogy talán majd valaki más tenni fog valamit ez ügyben.

További jó rettegést, majd valaki hátha megment titeket. Reménykedjünk.

2017. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben sajnos, ne szidjátok, hogy miért nem költözik el.

Mégis, hová menjen az ember végzettség, pénz, ismeretség, munka nélkül, lelkileg megtört állapotban?

Aki nincs benne, az fel se tudja fogni, tényleg.

Ha most nekivágna a nagyvilágnak, lehet, idővel még nagyobb bajban lenne, mint most.

Én beadtam a jelentkezést egy távoli egyetemre annak ideején, nem jártam haza koliból, majd elköltöztem a páromhoz.

Nagyszüleid, keresztszüleid nincsenek esetleg? Nekem a nagymamám segített sokat annak idején

2017. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!