Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj a feminizmus?

Miért baj a feminizmus?

Figyelt kérdés

Most ne a buta feministák jelenjenek meg előttetek, hanem akik valóban egyenlőségért küzdenek.

Ha alapból arra nevelnék a gyerekeket, hogy játszanak nyugodtan a kocsikkal a lányok is,meg szaladgáljanak, és ne csak szép hercegnők akarjanak lenni, na meg ha nem jönnének milliószor a 'te lány vagy, neked nem illik' szöveggel, akkor valószínűleg másabb lenne az egész szociális berendezkedés, meg a család modell is. Ha a fiúk is tudnának főzni (biztos sokan tudnak, nem akarok általánosítani), akkor nem lenne az, hogyha egyedül él, akkor csak szemetet eszik. Meg a lányok között is, ha megtanulnának szerelni, akkor nem kellene ezreket kidobni egy szerelőért. Egy gyereknek meg ugyanúgy kell az apja, mint az anyja. Ezzel meg szerintem egyik nem se veszít a macsóságából vagy a nőiességéből.

Értelmes válaszokat kérek, és a feminácik próbálják meg nem túl reagálni, köszönöm.:)



2017. aug. 29. 23:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi baj sincs, teljesen igazad van és egyet értek veled, viszont vannak akik átesnek a ló túl oldalára és csak az jön ki pfuj férfiak, amiket leírtál teljesen korrekt.
2017. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

"hogy játszanak nyugodtan a kocsikkal a lányok is,meg szaladgáljanak, és ne csak"


Ezt ki a fene tiltja meg?

Volt barátnőmnek még 19 évesen is ott voltak a kis játék dínói a polcán. (emléknek megtartotta)

És az anyja mindig mesélte hogy többet mászott fára mint egy fiú.



"Ha a fiúk is tudnának főzni "..."Meg a lányok között is, ha megtanulnának szerelni"


Most tulajdonképpen annyit írsz le hogy jó lenne ha az emberek nem életképtelen gyökerek lennének, akiknek mindenhez szakembert kell hívniuk.

Ez szerintem feminizmus nélkül is egy reális cél, amit akárki beláthat hogy jó lenne.

2017. aug. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy hülyeségeket írsz!

A mai világban már semmi értelme a feminizmusnak!

Egy gyereknek sincs megtiltva, hogy mivel játsszon! Én fiúként együtt babáztam anno a húgommal (Ő a Barbijával én meg az Actionman-es Doctor X-szel voltam. :) ), ő meg ha úgy volt, velem autózott. De alapjába véve én autózni szerettem inkább, ő meg babázni. Vajon miért?

Nálunk egyébként apám főz többnyire, szóval totál hülyeség, hogy a férfiak általában nem tudnak vagy nem főznek.

Az a baj veletek, hogy minden görcsösen ráakartok erőltetni az emberre. Azt hiszitek, hogy elnyomás van meg kőbe vésett családmodell, de ez nem így van. Egyszerűen a nő az nő, a férfi meg férfi, de amúgy mindenki azt csinál, amit akar.

Menjetek a koedukált mosdótokkal meg a genderizmusotokkal a jó büdös francba! :)

2017. aug. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Írtam én koedukált mosdót, meg erőltett dolgokat? :D Egy szóval se.

Mikor az ovinkban voltam gyakorlaton akkor mindig ez volt a kifogás, hogy 'lány létedre, hogy eszel' , meg 'járj csajosabban, nem kell rohannod'. De lehet, hogy ez csak itt van.

Nem tudom, sok feminista tényleg túlzásba esik. Mintha az lenne előttük, hogy ahhoz, hogy teljes értékű emberek legyenek, akkor férfiként kell viselkedniük. Pedig ezzel pont ellent mondanak annak, hogy a nők is teljes értékűek. Bár ez mindig így van, még sokan vannak lányok közül, akik felvágnak, ha valami "fiús" dolgot csinálnak, ezzel szemben a fiúk szégyenlik a "nőies" dolgokat. Ennek sose fogom megérteni a pszichológiáját.:D

Köszönöm az értelmes válaszokat!:)

2017. aug. 30. 00:54
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Pedig valami borzasztóan egyszerű pszichológiája van.


Szerintem kezdj el etológiát olvasni, aztán térj át az emberi pszichológiára, és a kettőt vesd össze, és találd meg az összefüggéseket, egybeeséseket.


Pl a szexualitás, és a szexualitással, nemekkel járó szerepek természete az élővilágban mivel jár, és aztán az emberi társadalmak nemi szerepeit, viselkedésformáit hasonlítsd össze.


Röviden: egy férfi azért szégyenli ha bármilyen módon nőiesnek tűnhet a környezete szemében, mert ezzel a potenciális szaporodó társakat jelentő nőstények szemében csökken a tekintélye, valamint a hímek hierarchiájában is hátrébb csúszik, amivel még inkább csökken a nők körében a tekintélye. Magyarán, egy nőies férfi teljesen, de legalábbis mérhetően kevésbé mellőzött a nők körében, mint egy férfias férfi. Innentől már evolúció, a nőies férfi génjei nem fognak elterjedni, vagy sokkal kevésbé terjednek, mint a férfias férfiak génjei.


A pszichológia rávilágít hogy az a koponyákat kőbaltával bezúzó, esténként a tűz mellett üldögélő ősember még mindig ott él bennünk, csak ma már textíliákba tekeri magát, és internetezéssel üti el az idejét.

De az alapvető ösztöneink, zsigeri viselkedésünk nem változott.

2017. aug. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon sok nőies férfi van, aki szerintem sok nőnek bejön. Ha nem teszi a fejét, hanem a személyiségéből adódóan nőies, akkor az vonzó tud lenni.
2017. aug. 30. 08:20
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem feltétlenül baj, bár ez a mai "choice" feminizmus többet árt, mint használ.

Azt mondjuk érdekes látni, hogy kik azok, akik folyamatosan femináciznak, és milyen apró dolgok váltják ezt ki belőlük...

A nevelésről meg annyit, hogy TÉNYLEG máshogy vannak nevelve a lányok és a fiúk, ami nem csak abban nyilvánulhat meg, hogy a lánynak esetleg van egy rambo akciófigurája, a fiúnak meg egy plüssmacskája. A kislányokat pl többet dicsérik a kinézetükért, mint a kisfiúkat, a kisfiúk pedig szinte garantáltan megkapják egyszer-kétszer, amikor szomorúak a nyugtatónak szánt "egy ilyen erős fiú nem sír" sort. Rengeteg ilyen apró különbség van amik összeadva meghozzák az eredményüket.

2017. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azért feminácizom, mert ahányszor próbáltam ezt megvitatni, hogy miért gondolják rossznak a feminizmus, az volt a válasz, hogy a nőnek a konyhában a helye, meg az ágyban, és nulla érvvel alátámasztva, meg se próbál engem meghallgatni, csak szidja a nőket. Azért a saját anyukájára is így tekintene, vagy a nővérére vagy a húgára? Meg szerintem azt is számításba kell venni, hogy nekik is születhet lányuk, akire más férfiak ugyanilyen szemmel néznének. Gondolom ennek ő se örülne, akkor ő miért teszi ezt mással?
2017. aug. 30. 16:53
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, itt most négy különböző személytől is kaptál választ. Nem egy közvéleménykutatás méretű szám ez, de ennek ellenére, a négyből egyetlen se mondta a "nőnek a konyhában a helye" frázist.


Ha te kifejezetten a suttyó, pörköltszaftos izomtrikós kőművesekkel szoktál emberi jogokról és nemi szerepvállalásról vitázni, akkor ne lepődj meg a megkapod a fentebbi suttyó megnyilvánulást.


Azonban nem ez az általános vélekedés.

Te ennek ellenére nagyon úgy állítod be, mintha a helyzet reménytelenül siralmas lenne, és te hosszú hosszú ideje keresel a férfiak közt egyet aki nem csak veri és b##sza az nőjét. De nem találsz....


Az hogy találtál már 1-2 ilyen aberráltat, akik feltehetőleg max alkalmi szexkapcsolatokban tengődnek, az nem azt jelenti hogy ezek vannak egyedül. A fenti kommentelők szerintem (velem együtt) teljesen korrekt állásponton vagyunk női szemmel is.

2017. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy gondolom, hogy bármilyen neműnek is születik valaki, bizonyos dolgokban előnyökkel indul, bizonyos dolgokban hátrányai lesznek az ellenkező nemmel szemben. Az egyenlőség az én szememben azt jelenti, hogy az előnyök és a hátrányok nagyjából kiegyenlítik egymást.

A feministák (az eddigi megnyilvánulásaik alapján) azért küzdenek, hogy a női létnek ne legyen egy hátránya sem a férfiléttel szemben. Ha ez teljesen valóra válna, az azt jelentené, hogy a férfilétnek csak hátrányai lennének a női léttel szemben, ezáltal a nők felsőbbrendűvé válnának.

A feminizmus nem az egyenlőségért küzd, hanem hogy a nőknek legalább annyi joguk legyen mindenhez, mint a férfiaknak. (Fordítva viszont nem. Ez lényeges dolog). A fentiek miatt káros eszmének tartom, amely növeli a nemi egyenlőtlenségeket a nők javára.

2017. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!