Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnál is van ilyen mikor fáradt?

Másnál is van ilyen mikor fáradt?

Figyelt kérdés

Mikor hulla fáradt vagyok és 3-4 órákat alszok mindig jobban megy a meló. Olyan dolgokat csinálok meg amihez máskor nagyon nem lenne kedvem. (kitakarítás, szoba átrendezés stb.)

Lehet ilyenkor csak robot módba vagyok és nem tudok gondolkozni az élet 'nagy' dolgain? :D



2017. aug. 30. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy pedig pont kifáradtan koncentrálsz a lényeges feladatokra vagyis az élet 'nagy' dolgaira. Míg ha túl kipihent az ember és mozoghatnéka van, akkor nem biztos hogy tud komolyan gondolkodni, például hanyagolja az amúgy lényeges feladatokat és sportol egy jót helyette.

Fizikailag kifáradva én is nagyon komolyan gondolkodom. Amikor falun a TSZ-ben fizikai munkakörben dolgoztam meg még a szülői gazdaságban is, akkor olyan komolyan és hatékonyan használtam az agyam hogy fősulit is végeztem. Mikor városi kényelmes lakásba kerültem és nem szoktam fizikailag kifáradni, akkor meg magam is le szoktam döbbenni hogy a nagyon komoly dolgokat is elhanyagolom. Ismerőseim néha teljesen hülyének néznek amiért egyik találmányomat elhanyagolom. Falun a kemény élet mellett már kis túlzással de Nobel-díjért kopogtatnák mert annyira komolyan venném azt amiket kell.

2017. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A túlzott kényelem megöli a lelket, ezt én is tapasztaltam már. Ha nem gondolkozol azon, hogy mindig értelmet keresel a dolgok mögött, csak csinálod, amit kell, és csak arra koncentrálsz, hogy hatékony legyél, természetesen meglesz az eredménye. Ezért van az sokszor, hogy emberek, akik évekig keményen dolgoznak, egyszer csak lebetegszenek, vagy megszakítják a napi rutinokat, elkezdik kritikusan szemlélni a dolgokat. A kritika pedig változáshoz vezet, esetlegesen összeomláshoz, hisz nem minden tudatos a robot üzemmódban, de az agyad tudat alatt is "gondolkozik", dolgozik. Az újrainduláshoz idő kell, és sok akarat, energia, hogy ismét hasonlóan tudd élvezni a mindennapi életet. Az élet az én szememben körfolyamatokból áll, számomra mindenben észrevehető ez.
2017. aug. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is észrevettem. Volt olyan hetem, hogy hétfőn-kedden reggel 6-től du. 2-ig dolgoztam, szerdán-csütörtökön este 10-től reggel-ig, pénteken-szombaton pedig du. 2-től este 10-ig.

Mikor reggel 7 körü hazaértem, aludtam délig, majd du. 2-re mentem vissza, sokkal fittebb voltam fizikailag és szellemileg is. Eleve nem úgy ébredtem fel, mint általában, hogy 2 kávé után is félóráig alig lát ki a fejéből az ember, hanem szinte szó szerint kipattantam az ágyból.

Egyébként több kutató is azt mondja, hogy ez a nappal-éjszaka ciklus nem is olyan jó. Sokkal jobb lenne éjszaka többet aktívnak lenni, nappal pedig kevesebbet.

2017. aug. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akiknek tényleg elég pár óra alvás és fittek, mintha 10órákat aludtak volna.

Az ilyeneknek ez génjükbe van (egy adott kódsor), ami ezt az életvitelt biztosítja.


Irigylem az ilyeneket xD velem az ellentetje van. Reeengeteget tudok aludni. Volt hogy melóba is a kaja szünetbe aludtam egyet asztalomra dőlve. Első pár alkalomnál furcsálták a kollégák az ebédből visszajőve, amit meg is értek.


Az agyam pedig folyamat kattog, főleg az újabbnál újabb alkotások születésén. Sokszor alvás közepedte is felkelek s papirra rajzolom az új ötletet. Mintha álmomban is ugyanúgy folytatnám a gondolatmenetemet.

Talán ezért sincs nagyon álmom, csak ha valaki megbánt valami marhasággal. XD


Művész lélek átka.

De ha valamibe belemerülök fent tudok maradni pár napig szemrebbenés nélkül, mert az alkotás a kezeimet s az agyamat is leköti, mintha "eleget aludtál, most csinálj is valamit" helyzet lenne.


Sok helyen furának tartanak, főleg hogy elsőre csak egy kedves kislányt kiöltözve látnak, aztán nekiáll a fura dolgainak. 24 vagyok, de 17 nek néznek, s olykor pl makettezéshez neki állok kavicsot szedegetni érdekesen néznek >< Volt rengeteg hasonló helyzet.

Páromat pedig pasi test mozdulatainak lerajzolásához kérem fel modellnek, amit utál, de kell a képregényemhez. (női testet minden szemszögből fújok)


Kicsit eltértem, néha belendülök xD

2017. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én általába ha több napig nem alszom rendesen fura dolgokat látok és hallok.....
2017. aug. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!